Zrozpaczona matka nożownika z Gdańska apeluje do Polaków. Jej słowa wstrząsnęły całym krajem

Matka nożownika z Gdańska na temat syna

Matka Stefana W. o czynie swojego syna

Duży format opublikował wywiad z matką Stefana W. Kobieta skomentowała brutalny zamach na prezydenta Pawła Adamowicza. Ujawniła mroczną przeszłość syna i zaapelowała do Polaków o wybaczenie. Przeczytaj najciekawsze fragmenty rozmowy.

Kiedy Stefan W. śmiertelnie zaatakował Pawła Adamowicza, jego matka nie mogła w to uwierzyć. Początkowo przez zupełnie inne ubrania nie mogła go poznać. Łudziła się, że to nie on. O tragicznym zdarzeniu sprzed ponad tygodnia kobieta opowiedziała na łamach Dużego formatu:

Jeden z moich synów do mnie zadzwonił: „Mamo, Stefan dźgnął nożem prezydenta Adamowicza i teraz go reanimują”. A syn dowiedział się od kolegi, który oglądał relację z Orkiestry i zatelefonował, by mu powiedzieć. Włączyłam telewizor, już wszyscy o tym mówili, prezydent był właśnie przewożony do szpitala. Zaczęłam płakać, mąż również, mówiliśmy do siebie: „To niemożliwe”.

Jak przyznała kobieta więzienie bardzo zmieniło jego syna. Nie przypominał dawnego siebie:

Odkąd wyszedł z więzienia nie był zbyt rozmowny. Nie było go sześć lat, wrócił inny. W sobotę nie był na moim ślubie cywilnym. Wcześniej nie chciał też przyjść na Wigilię. Wie pani, ja cały czas myślę, że to mi się śni. Że się zaraz obudzę i wszystko wróci do normy. Jako matka wciąż go kocham. Tylko rozpaczam, że zrobił coś strasznego.

Przyznała także, że próbowała zapobiec temu, by jej syn wyszedł z więzienia. Niestety nie udało się jej:

Uważałam, że nie powinien wychodzić albo ktoś powinien go obserwować. Ale usłyszałam, że nie ma podstaw i zgłoszą tylko swoje wątpliwości zakładowi karnemu. Nikt się ze mną później nie kontaktował.

Kobieta wygłosiła wzruszający apel do Polaków:

Nie wińcie mnie, proszę, ani moje dzieci, co mieliśmy zrobić?

Jednocześnie błaga o wybaczenie rodzinę Pawła Adamowicza:

Chodząc ulicami, ciągle myślę o tej tragedii, że już nic nie będzie jak dawniej. Myślę o żonie i dzieciach prezydenta. Chciałabym prosić ich o wybaczenie. Bardzo ich przepraszam.

Kobieta przyznała także, że niedawno wzięła ślub cywilny. Chociaż początkowo chciała używać dwuczłonowego nazwiska, po ostatniej tragedii zadecydowała, że przyjmie nazwisko męża.

Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. „Wielki gest!”

Prokuratura: „Wstępne wyniki sekcji zwłok prezydenta Adamowicza. Próbował się bronić”

Paweł Adamowicz nie był pierwszym celem nożownika! Przerażające plany Stefana W. wyszły na jaw!


Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W.

Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W.

Stefan Wilmont (fot. o2.pl)

Stefan Wilmont (fot. o2.pl)

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×