NewsyPrawdziwa tożsamość nożownika z Gdańska ujawniona! Jego znajomy opublikował wstrząsające informacje!

Prawdziwa tożsamość nożownika z Gdańska ujawniona! Jego znajomy opublikował wstrząsające informacje!

Stefan Wilmont informacje kto to
Stefan Wilmont informacje kto to
Elwira Szczepańska
13.01.2019 23:03, aktualizacja: 14.01.2019 00:21

Kim jest Stefan Wilmont, który zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP 2019? Mężczyzna ma kryminalną przeszłość, od której włos jeży się na głowie. Co robił w przeszłości? Na jaw wyszły nowe fakty!

Ten atak wstrząsnął całą Polską. Nożownik, którego zidentyfikowano jako Stefana Wilmonta, zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na scenie podczas finału WOŚP 2019. Bezczelny nożownik wykorzystał zamieszanie i przerażenie tłumu by przedstawić się do mikrofonu i "usprawiedliwić" swoje działanie. Co o nim wiadomo?

Okazuje się, że Wilmont ma za sobą kryminalną przeszłość. Z więzienia, do którego zesłano go za 4 napady na bank, wyszedł po pięciu latach zaledwie... wczoraj. Jak wynika z informacji TVN24 mężczyzna opuścił zakład zamknięty 12 stycznia. Trafił tam za napad na trzy punktu SKOK-u oraz placówkę Credit Agricole. Za napady z bronią w ręku skazano go na 5 lat pozbawienia wolności w 2014 roku. Pieniądze zdobyte w napadach wydawał na egzotyczne zagraniczne podróże i luksusowe życie. Jak tłumaczył, kradł bo "nie miał za co żyć".'

Kim jest Stefan Wilmont?

W sieci, krótko po zamachu na prezydenta Gdańska, pojawił się szokujący list od osoby zaznajomionej z nożownikiem. Jakim człowiekiem był niegdyś Wilmont?

Znam osobiście napastnika który dzisiaj dźgnął Pawła Adamowicza.. Słychać jak mówi, że nazywa się Stefan Wilmont.To ten sam typ który kilka lat temu w Gdańsku napadł na 4 banki.(…)Na zdjęciu po lewej to właśnie Stefan. Zwróćcie uwagę na jego charakterystyczne okulary, takie same ma na zdjęciu na facebooku. Jego profilowe zdjęcie to ostatnie przed zatrzymaniem go w Polsce. Wyjechał sobie na wakacje, na wyspy kanaryjskie, za zarobione pieniądze z napadów. Odsiedział kilka lat w więzieniu (jak sam mówi na nagraniu – pięć lat). Dostawałem sporo informacji od kolegów którzy korespondowali z nim oraz widywali się z nim, że w więzieniu dosłownie postradał zmysły. Był izolowany od reszty więźniów.Przed napadami pamiętam go jako normalnego chłopa. Chodził na siłownie, graliśmy razem w tibie (ktoś tam z jego rodziny miał nieźle zarabiający serwer prywatny). Byłem z nim na manifestacji przeciwko ACTA, pamiętam jak mi opowiadał, że ma zamiar zmierzyć się z dzikiem w lesie (siłować się z nim czy coś) i wrzucić to na YouTube. Taki pozytywny wariat.Absolutnie nie popieram tego co zrobił. Życzę panu Adamowiczowi szybkiego powrotu do zdrowia. - czytamy

Co o tym sądzicie?

 • Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza
 • Prezydent Gdańska dwukrotnie został dżgnięty nożem na scenie
 • Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP
 • Stefana Wilmont (fot. o2.pl)
 • Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?
 • Zdjęcia z ataku na prezydenta Gdańska na WOŚP
 • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, w trakcie reanimacji
 • Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP
 • Paweł Adamowicz
 • W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?
 • Stefana Wilmont (fot. o2.pl)
 • Stefan Wilmont (fot. o2.pl)
[1/12] Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także