NewsyOstre słowa zbulwersowanego Jerzego Owsiaka po brutalnym ataku nożownika na prezydenta Gdańska!

Ostre słowa zbulwersowanego Jerzego Owsiaka po brutalnym ataku nożownika na prezydenta Gdańska!

Jerzy Owsiak i Paweł Adamowicz
Jerzy Owsiak i Paweł Adamowicz
Kuba Górski

13.01.2019 22:32, aktual.: 14.01.2019 00:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jerzy Owsiak skomentował na żywo brutalny atak nożownika na Pawła Adamowicza. 27-letni mężczyzna wtargnął na scenę w Gdańsku, podczas światełka do nieba WOŚP, ugodził kilka razy w brzuch prezydenta Gdańska.

Brutalny atak nożownika na życie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, przerwał świętowanie 27 finału WOŚP w całej Polsce. Podczas Światełka do nieba, 27-letni mieszkaniec Gdańska wdarł się na scenę, na której kilka razy ugodził nożem w brzuch prezydenta Gdańska. Brutalny atak nożownika skomentował zbulwersowany Jerzy Owsiak:

Wiadomość wręcz szokująca. To nie był wypadek, to było świadome zagrożenie życia. Do teraz nie wiemy, jaki jest stan zdrowia prezydenta Adamowicza – powiedział Jerzy Owsiak z warszawskiego sztabu WOŚP.

Owsiak ze sceny poprosił, by przerwać koncert:

Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Agresja miała miejsce w Gdańsku, to jest niewyobrażalne. W tym kraju tak się zakręciliśmy w ciągu ostatnich lat, że nie możemy uszanować takiego święta jakim jest WOŚP. Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się. Nie idźcie w stronę zła. Nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska. Taka, jak tutaj. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje. Przepraszam, scenariusz pisze życie

W kolejnym wejściu Jerzy Owsiak w emocjach odniósł się do zamachu w Nicei sprzed lat:

Zginęli niewinni ludzie. Zginęli przez spiralę nienawiści. Byliśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy zatrzymali festiwal, tysiące ludzi trzymało kartki, odegraliśmy hymn Francji. Zatrzymaliśmy ten finał. Nie wahamy się i tym razem.

Jerzy Owsiak w ogromnym zdenerwowaniu w ostrych słowach nawiązał do wyemitowanej w programie TVP Dobranocki, animacji, w której plastelinowe figurki wystylizowane były na Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz:

Pakuję pieniądze do jakiegoś wora i je gdzieś wywożę. Dziś byliście świadkami rozmów z ludźmi, którzy potwierdzali to, co robi Orkiestra. I ktoś w tym świecie plasteliny próbuje zrobić ze mnie bandziora, złodzieja. A druga osoba zabiera te pieniądze z gwiazdą Dawida. Coś nieprawdopodobnego. 2019 rok. Kraj, który wyzwolił Europę Wschodnią z niewoli. I w tym kraju tworzy się w telewizji publicznej tworzy się opowieść o mnie? ale i o innych przez te dwa lata. O osobach, które kojarzą się ze środowiskiem żydów z lat 30, karykaturalne. Wyobrażacie sobie karykaturalny obraz polaka? (…) Wszyscy którzy mają trochę oleju w głowie nie powinni pisać, że ta pani zrobiła coś 'w punkt'. To jak mamy na to zareagować? Mamy odbudować Auschwitz? Przecież cały świat obserwuje, cały świat na to patrzy. Falą tej plasteliny jest nienawiść. Mogę tylko podziękować każdej stronie politycznej, która się temu przeciwstawia.

Prezydent Gdańska jest obecnie operowany. Andrzej Duda poinformował, że gdańscy lekarze zdołali przywrócić prace serca Pawła Adamowicza.

 • Paweł Adamowicz
 • Jurek Owsiak pumeks z serduszkiem - antynagroda dla Jacka Kurskiego
 • Jurek Owsiak odszedł z Radiowej Trójki
 • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, w trakcie reanimacji
 • Zdjęcia z ataku na prezydenta Gdańska na WOŚP
 • Prezydent Gdańska dwukrotnie został dżgnięty nożem na scenie
 • Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP
 • Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?
 • Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza
 • Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP
 • W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?
[1/11] Paweł Adamowicz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także