Szukaj

Trwa spotkanie królowej Elżbiety II z Harrym. Pierwsze doniesienia nie napawają optymizmem

Królowa Elżbieta II, książę Harry i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II, książę Harry i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II i książę Harry wreszcie się spotkali. W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia ze szczytu w Sandringham. W jakim tonie przebiega rozmowa i jakie warunki monarchini postawiła wnukowi?

Po tym jak książęta Harry i William wydali wspólne oświadczenie, mające na celu ucięcie medialnych spekulacji dotyczących ich rzekomego konfliktu, w mediach pojawiły się kolejne rewelacje. Tym razem doniesienia brytyjskiej prasy dotyczą tego, na co miliony Brytyjczyków czekało z zapartym tchem – chodzi bowiem o kulisy negocjacji królowej z wnukiem.

Spotkanie królowej z Harrym. O czym rozmawiali?

„W co oni, u diabła grają?”. Takie słowa miały paść z ust księcia Filipa, kiedy dotarła do niego szokująca decyzja Harry’ego i Meghan. Dziadek księcia, choć nie uczestniczył w spotkaniu, został dziś przyłapany w ponurym nastroju przed posiadłością w Sandringham. To właśnie doszło do rozmowy, która może okazać się przełomowa dla całej patowej sytuacji, w jakiej znalazł się ród Windsorów.

W trudnych negocjacjach z Harrym, monarchinię wspierają William i Karol, który musiał przerwać swoją wizytę w Omanie, aby spotkać się z najbliższą rodziną. Jak twierdzą osoby z jego otoczenia:

Ma silne poczucie obowiązku i służby. Idzie na spotkanie nie tylko jako „dyrektor naczelny”, ale także jako zaniepokojony ojciec.

Spotkanie królowej z Harrym. Co ustalono? Pierwsze doniesienia brytyjskiej prasy mówią o tym, że Harry dostał poważne upomnienie od królowej. Miał dowiedzieć się o licznych przeszkodach w realizacji decyzji o odejściu z rodziny, których pokonanie zajmie miesiące, zanim będzie mógł ustąpić ze stanowiska starszego członka rodziny królewskiej i przeprowadzić się do Kanady.

Królowa zaznaczyła, że rodzina musi wymyślić „kierunek podróży” dla jej wnuka i jego żony, która przebywa obecnie w Vancouver. Ku jej rozczarowaniu, Harry’emu nie do końca odpowiada taka koncepcja. Razem z Meghan nie chce być w żadnym stopniu uzależniony od rodziny królewskiej.

Co zrobi Harry, jeśli królowa się nie zgodzi?

Bliski przyjaciel księcia Harry’ego, prezenter Tom Bradby, ostrzega, że para może lada moment udzielić przełomowego wywiadu, bez konsultacji z najbliższymi.

Książę Haryy i Meghan Markle - Świąteczne spotkanie u królowej

Książę Haryy i Meghan Markle

Jeśli królowa nie pójdzie na rękę swojemu młodszemu wnukowi, ten w towarzystwie Meghan, ujawni kulisy, które mogą nadszarpnąć wizerunek rodziny królewskiej. Mówi się, że przyjaciółka Harry’ego i Meghan, Oprah Winfrey, ustawiła się pierwsza w kolejce, aby taki wywiad przeprowadzić.


Meghan Markle i książę Harry na okładce The Sun

Meghan Markle i książę Harry na okładce The Sun

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×