NewsyKsiążę Karol miesza przy ślubie Harry'ego i Meghan Markle! Nowy konflikt w rodzinie królewskiej

Książę Karol miesza przy ślubie Harry'ego i Meghan Markle! Nowy konflikt w rodzinie królewskiej

Książę Harry i książe Karol relacja
Książę Harry i książe Karol relacja
Elwira Szczepańska
06.02.2018 08:20, aktualizacja: 17.05.2018 00:46

Nie od dziś wiadomo, że ślub w rodzinie wzbudza zawsze ogromne emocje - zwykle te pozytywne, ale czasu i sposobności do kłótni nie brakuje. A mówimy tu tylko o ślubach zwykłych ludzi! Jeśli przed waszym weselem nie udało się uniknąć sprzeczek o listę gości czy kolor dekoracji, to wyobraźcie sobie co przeżywają książę Harry i Meghan Markle. Ślub o tak wysokim profilu, wzbudzający zainteresowanie nie tylko w Europie ale również poza jej granicami, nie może odbyć się bez kilku karczemnych awantur. Przyszły pan młody właśnie wywołał jedną z nich i wciągnął w konflikt dwa pałace. Co doprowadziło go do takiej furii?

Jak donosi Daily Mail, poszło o listę gości. Nie jest tajemnicą, że budzi ona wiele kontrowersji - młoda para planuje zaprosić byłe dziewczyny księcia Harry'ego czy Baracka Obamę, co może doprowadzić do politycznego skandalu - i jest przedmiotem wielu gorących rozmów w pałacowych murach. Tym razem poszło o księżną Yorku, Sarah Ferguson, byłą żonę księcia Andrzeja i ukochaną ciotkę Harry'ego. Według brytyjskiego tabloidu, książę Karol i książę Filip nie życzą sobie jej obecności ani na ceremonii, ani na przyjęciu:

Pałac Buckingham bardzo wyraźnie zaznaczył, że nie wyraża zgody na obecność księżnej Yorku podczas ślubu - gazeta cytuje wypowiedź jednego ze swoich informatorów

Okazuje się jednak, że trafiła kosa na kamień, bo Harry ma z ciotką doskonały kontakt, niezwykle się lubią i nie zamierzał pozwolić na podobny afront ze strony ojca i dziadka, którzy obawiają się skandalu. Sarah i jej mąż rozwiedli się niemal dwadzieścia lat temu, ale dla przywiązanych do tradycji Brytyjczyków rozwódka nie jest godna uczestniczenia w tak podniosłym wydarzeniu. Co, swoją drogą, jest hipokryzją - panna młoda też jest rozwódką.

Na każdym weselu pojawia się kwestia tego, kogo zaprosić, a kogo nie, a tu wszystko rozbija się o "żenującą ciotkę". Cała ta sytuacja wywołała bóle głowy nie tylko w pałacu Buckingham, ale również w pałacu Kensington, zamieszkiwanym przez Harry'ego. Książę oświadczył, że jest w 100 procentach pewny co do obecności księżnej Yorku na ślubie i że nie podlega to żadnej dyskusji - dodaje informator tabloidu

Książę Harry obraził się na ojca i zadarł z dziadkiem, ale postawił na swoim. Nie zmienia to jednak faktu, że konflikt na tej płaszczyźnie prędzej czy później wróci jak bumerang, bo książę Filip przysiągł, że nigdy więcej nie znajdzie się w tym samym pomieszczeniu co jego niegdysiejsza synowa.

Nie wygląda to dobrze. Myślicie, że się dogadają?

 • Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja
 • Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja
 • Książę Harry i książę William na premierze filmu Gwiezdne Wojny
 • Książę Harry i Meghan Markle gala Endeavour Fund Awards 2018
 • Meghan Markle i książę Harry na świątecznej mszy z okazji Bożego Narodzenia (2017)
 • Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
 • Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe
 • Książę Harry i Meghan Markle gala Endeavour Fund Awards 2018
 • Książę Harry i Meghan Markle gala Endeavour Fund Awards 2018
 • Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja
 • Książę Harry i Meghan Markle w Cardiff
 • Książę Harry i Meghan Markle sesja zaręczynowa
 • Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście
 • Cressida Bonas i książę Harry na imprezie
 • Książę Harry i książę William na premierze filmu Gwiezdne WojnyThe Duke of Cambridge and Prince Harry attend 
The European Premiere of Star Wars: The Last Jedi, at the Royal Albert Hall on Tuesday, December 12. The premiere is hosted in aid of The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry.
[1/15] Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja
Zobacz także