Oto 5 Oscarowych związków Hollywood. Każde z pary może poszczycić się statuetką. Wśród nich Pitt i Jolie

Oscarowe pary

Oscarowe pary

W Hollywood nie brakuje sławnych par! Niektóre z nich są „oscarowe”. Co to oznacza? Że obydwoje zakochani zostali nagrodzeni prestiżową nagrodą. Przedstawiamy zestawienie najsławniejszych par, które mogą się poszczycić Nagrodami Akademii Filmowej.

Oscary (właśc. Nagroda Akademii Filmowej) to coroczna nagroda przyznawana w Hollywood przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Po raz pierwszy została rozdana w 1929 roku. Oscar – zgodnie z regulaminem – może zostać przyznany za film, który wszedł do amerykańskich kin w poprzedzającym galę roku kalendarzowym.

94. ceremonia wręczenia Oscarów za 2021 rok odbędzie się już 27 marca. Z tej okazji przypominamy wam kilka „oscarowych” par. Oboje partnerów zostało w nich nagrodzonych co najmniej jedną nagrodą filmową. Kto znalazł się w tym zaszczytnym gronie?

Oscarowe pary. Brad Pitt i Angelina Jolie

Brad Pitt Angelina Jolie otwierają zestawienie. On otrzymał Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy” za rolę w filmie Pewnego razu w Hollywood. Ona z kolei została uhonorowana za dramat Przerwana lekcja muzyki. Jury uznało ją za najlepszą aktorkę drugoplanową. Niestety uwielbiana przez widzów para rozwiodła się w 2019 roku.

Oscarowe pary. Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Michael Douglas Catherine Zeta-Jones. Mężczyzna ma na koncie aż dwa Oscary! W 1976 roku odebrał nagrodę za film Lot nad kukułczym gniazdem, którego był producentem. Ponad dekadę później dostał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film Wall Street. Catherine’a również otrzymała nagrodę za rolę drugoplanową – w filmie Chicago. Para zdolnych aktorów cieszy się sobą od 2000 roku.

Oscarowe pary. Nicolas Cage i Patricia Arquette

Nicolas Cage Patricia Arquette to kolejna para znamienitych aktorów. Cage zdobył Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Zostawić Las Vegas. Patricia jest zdobywczynią nagrody w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa” za Boyhood. Para była razem w latach 1995-2001. Ich związek zakończył się rozstaniem. Nicolas w kolejnych latach mocno podupadł. Zagrał w wielu nieudanych filmach, co przyniosło mu nominacje do Złotej Maliny.

Oscarowe pary. Kate Winslet i Sam Mendes

Kate Winslet Sam Mendes to już przedostania para na liście. Ona dostała nagrodę za rolę pierwszoplanową w filmie Lektor, w którym zagrała zbrodniarkę nazistowską, a on za reżyserię filmu American Beauty. Gwiazdorzy byli małżeństwem w latach 2003-2011. Później rozeszli się, a każde z nich poszło w swoją stronę. Aktualnym partnerem Winslet jest Edward Abel Smith.

Oscarowe pary. Javier Bardem i Penélope Cruz

Ostatnie miejsce w rankingu najpopularniejszych „oscarowych” par zajęli Javier Bardem i Penélope Cruz. Amant o hiszpańskich korzeniach dostał Oscara za rolę drugoplanową w filmie To nie jest kraj dla starych ludzi. Wcielił się w nim w postać seryjnego zabójcy, Antona. Jego partnerka i rodaczka została laureatką Oscara za występ drugoplanowy w Vicky Cristina Barcelona. Hiszpanie stanęli na ślubnym kobiercu w 2010 roku i dalej są szczęśliwą parą.

Oczywiście „oscarowych” par jest więcej. Do ich grona można też zaliczyć nieco bardziej oldschoolowe gwiazdy. Mamy na myśli m.in. Davida O. Selznicka Jennifer Jones, Francescę McDormandJoela CoenaJudy Garland i Vincenta Minnellego. Znacie jeszcze jakieś pary, w których mąż i żona zostali nagrodzeni Oscarami?


Angelina Jolie na Oscarach w 2014 roku

Angelina Jolie na Oscarach w 2014 roku

Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones - 2019 SAG Awards

Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones - 2019 SAG Awards

Kate Winslet i Sam Mendes

Kate Winslet i Sam Mendes

Komentarze

  • Gość pisze:

    Co to za wyciery na ch..j mi statuetki laurki focie a gdzie kasa wymień cokolwiek dynastia babcia oglądala potem skończyłem 6lat i nie było czasu na pierd..ły i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×