NewsyOscary. Legendarne pary na czerwonym dywanie. Nie tylko Michael Jackson z Madonną zaliczyli historyczne wyjście

Oscary. Legendarne pary na czerwonym dywanie. Nie tylko Michael Jackson z Madonną zaliczyli historyczne wyjście

Oscary. Najgłośniejsze pary i duety
Oscary. Najgłośniejsze pary i duety
12.03.2023 20:20

Już dziś odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Oscarów. Możemy się spodziewać, że pojawi się na niej cały wianuszek sław. Przy tej okazji przypominamy najpiękniejsze oscarowe pary i duety. Ranking jest oczywiście subiektywny i przedstawia tylko kilka wybranych par, ponieważ nie sposób przedstawić ich wszystkich w jednym tekście.

Które z par zadały szyku na wręczeniu Nagród Akademii Filmowej?

Najpiękniejsze oscarowe duety. Michael Jackson i Madonna

Najbardziej legendarny duet gwiazd pojawił się na Oscarach w 1991 roku. Michael Jackson Madonna zachwycili wtedy opinię publiczną ekstrawaganckimi kreacjami. Król popu miał na sobie białą kurtkę z cekinami, czarne spodnie przepasane złotym pasem i rękawiczki. Wokalistka podbiła serca fanów błyszczącą suknią Boba Mackie i futerkiem.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Keith Urban i Nicole Kidman

Keith Urban Nicole Kidman pobrali się w 2006 roku. Od tamtej pory regularnie goszczą na czerwonym dywanie. W 2015 roku podbili czerwony dywan na gali rozdania nagród. Muzyk country miał na sobie piękny smoking. Jego żona, aktorka, wybrała z kolei błyszczącą suknię marki Louis Vuitton. Jej look dopełniała metalowa torebeczka i droga biżuteria.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Justin Timberlake i Jessica Biel

Justin Timberlake Jessica Biel to kolejna znana para. On jest muzykiem, a ona aktorką. Na Oscarach w 2017 roku obydwoje zadali szyku. Czarny smoking sprawił, że gwiazdor popu wyglądał jak prawdziwy dżentelmen. Jego żona wyglądała jeszcze lepiej! Jej złocista kreacja, zwieńczona naszyjnikiem Tiffany & Co., na stałe zapisała się w historii gali.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Matthew Broderick i Sarah Jessica Parker

Matthew Broderick Sarah Jessica Parker to jedno z małżeństw z najdłuższym stażem w Hollywood. Para jest razem od 1997 roku. W 2009 roku pokazali się na gali wręczenia Oscarów w oszałamiających strojach. Matthew zadał szyku w smokingu. Jego sławna partnerka miała na sobie piękną, długą suknię, która doskonale wyeksponowała jej bujny biust.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Hugh Grant i Elizabeth Hurley

Hugh Grant Elizabeth Hurley byli kiedyś jedną z najsławniejszych par aktorskich. Byli ze sobą w latach 1987-2000. Niestety ich związek nie przeszedł próby czasu. Obydwoje stali się niekwestionowanym ikonami Oscarów 1995. Elizabeth wbiła się w piękną suknię Versace z głębokim dekoltem. Jej partner, z nieco skwaszoną miną, pozował w garniturze.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Ben Affleck i Jennifer Lopez

Ben Affleck Jennifer Lopez błyszczeli razem na salonach na początku XXI wieku. W 2003 roku pojawili się razem na gali wręczenia Oscarów. Wtedy może i nie zadali szyku, ale sama ich obecność na gali przykuła uwagę milionów. Ben ubrał garnitur. J.Lo suknię Valentino w miętowym kolorze. Legendarna para od pewnego czasu znów jest razem.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Brad Pitt i Angelina Jolie

Brad Pitt Angelina Jolie podbili Oscary w 2012 roku. On zachwycił smokingiem, ona – czarną suknią z głębokim dekoltem. Małżonkowie rozwiedli się kilka lat po tym występie.

Najpiękniejsze oscarowe duety. Alex Rodriguez i Jennifer Lopez

J.Lo nie pojawiła się na Oscarach tylko w towarzystwie Bena. W 2019 roku zjawiła się na nich z ówczesnym partnerem, sportowcem Alexem Rodriguezem. Jego biało-czarny smoking mocno odstawał od stroju partnerki. Jennifer absolutnie zdominowała Alexa i resztę uczestników imprezy bardzo oryginalną, srebrzystą suknią Toma Forda.

Które kreacje gwiazd jeszcze utkwiły wam w pamięci?

Zobacz także