Szukaj

Magdalena Adamowicz szykuje się do startu w wyborach parlamentarnych? Nowe doniesienia w sprawie

Magdalena Adamowicz Paweł Adamowicz

Magdalena Adamowicz kandydatką do Parlamentu Europejskiego?

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach? Chociaż plotek tych nie skomentowała sama zainteresowana, w ostatnim czasie zyskują one na sile. Dlaczego? 

Magdalena Adamowicz niedawno na oczach całej Polski straciła męża. Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych po ciosach nożownika. Czy teraz jego żona zajmie się polityką?

Takie doniesienia pojawiły się tuż po tym, jak Konrad Piasecki ogłosił tę nieoficjalną informację na ten temat w programie Kawa na ławę. Magdalena wystartować miałaby z list Koalicji Obywatelskiej z pozycji numer 2. Wyprzedziłby ją tylko Janusz Lewandowski:

Według moich informacji listy są dogadane (…). Jarosław Kalinowski ma być jedynką koalicji na Mazowszu. W Warszawie jedynką Włodzimierz Cimoszewicz. W Trójmieście jedynką i dwójką Janusz Lewandowski i Magdalena Adamowicz. W Wielkopolsce Ewa Kopacz i Leszek Miller, jeśli się zdecyduje – podkreślał Konrad Piasecki.

W studiu obecny był obecny szef klubu PO, Sławomir Neumann. Doniesieniom tym nie zaprzeczył. Pozostaje tylko pytanie, czy wdowa na taki krok się zdecyduje?

Na ten moment Adamowicz nie skomentowała plotek. Pewne jest jednak, że propozycję, by zaangażowała się w politykę od śmierci jej męża się pojawiają, co przyznała w wywiadzie dla Andrzeja Stankiewicza z Onetu:

Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna – przyznała w wywiadzie Magdalena.

O tym, czy Magdalena zdecyduje się kandydować dowiemy się wkrótce. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się pod koniec maja.

Ostatnie spotkanie Pawła Adamowicza z rodziną zwiastowało nieszczęście? „Córka, tak jak nigdy, bardzo płakała”

Magdalena Adamowicz o ostatnim pożegnaniu z mężem w wywiadzie dla Newsweeka. Wstrząsające wyznanie…

Andrea Bocelli oddał hołd zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi! Cała Ergo Arena w Gdańsku zalała się łzami wzruszenia!


Uroczysto?ci pogrzebowe Paw?a Adamowicza - sobota

19.01.2019 - Gdansk, Uroczystosci pogrzebowe prezydenta Pawla Adamowicza N/z corka Antonina Adamowicz, zona Magdalena Adamowicz | Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Magdalena Adamowicz z córką

Magdalena Adamowicz z córką

Magdalena Adamowicz i Antonina Adamowicz - pogrzeb Pawła Adamowicza

Magdalena Adamowicz i Antonina Adamowicz - pogrzeb Pawła Adamowicza

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×