NewsyMagdalena Adamowicz o pierwszych świętach po śmierci męża. Mieli cudowną rodzinną tradycję

Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach po śmierci męża. Mieli cudowną rodzinną tradycję

Magdalena Adamowicz
Magdalena Adamowicz
Elwira Szczepańska

22.04.2019 16:45, aktual.: 22.04.2019 17:03

Śmierć Pawła Adamowicza była jednym z najbardziej wstrząsających wydarzeń, jakich Polska była świadkiem. Prezydent Gdańska został zamordowany z zimną krwią podczas wydarzenia, które miało za zadanie jednoczyć Polaków. W trakcie finału WOŚP 2019, Stefan W. wdarł się na scenę i kilkukrotnie ranił Adamowicza nożem. Mimo dramatycznej akcji ratunkowej, prezydent zmarł wskutek odniesionych ran. Pozostawił po sobie dwie córki, Teresę oraz Antoninę, a także żonę, Magdalenę Adamowicz, która po jego śmierci wykazywała się niesamowitym hartem ducha.

Od tych dramatycznych wydarzeń minęły już trzy miesiące, a rodzina prezydenta Gdańska pierwszy raz świętowała Wielkanoc bez niego. W rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena wyjawiła, że wszystko będzie tak, jak zawsze. Tylko wizyta na grobie stanie się nowym elementem świąt. Przy okazji zdradziła też piękne rodzinne tradycje:

Tradycyjnie. Nic się nie zmienia. Zawsze była dla nas ważna cała liturgia. Od Wielkiego Czwartku przez Drogę Krzyżową w piątek po liturgię ognia w sobotę i potem niedzielę wielkanocną. Śniadanie u brata Pawła z ich rodzicami. A potem jedziemy do moich rodziców, gdzie spotykamy się z moim rodzeństwem. Do niedawna jeszcze był z nami pradziadek Tereski i Antoniny. Każdy ma swój pokój. Z naszego żartowano oczywiście, że to apartament prezydencki. Nocujemy i w poniedziałek czeka nas wielkie lanie wodą w ogrodzie. Wielopokoleniowe święta. Tylko że w tym roku idziemy jeszcze do Pawła. Na grób.

Śledziliście sprawę zamachu na Pawła Adamowicza?

  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami. Fot. Facebook
  • Magdalena Adamowicz z córką
  • Paweł Adamowicz z córkami Antoniną i Teresą i żoną Magdaleną
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami fot. Facebook
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami fot. Facebook
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami. Fot. Facebook
  • Magdalena Adamowicz z córką Antoniną na pogrzebie Pawła Adamowicza
  • Lekarz o operacji Pawła Adamowicza
[1/9] Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także