Ostatnie zdjęcia księżnej Diany. Zrobiono je tuż przed tragicznym wypadkiem

Księżna Diana ostatnie zdjęcia

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany powstały w hotelowej windzie. Księżna Walii wraz ze swoim ukochanym Dodim Al-Fayedem opuszczała hotel Ritz w Paryżu. Planowali uciec przed paparazzi do swojego luksusowego apartamentu…

Dziś mija 25 lat od śmierci księżnej Diany. Wydarzenia z 31 sierpnia 1997 roku wstrząsnęły całym światem. Księżna Walii zginęła w wypadku samochodowym, podczas ucieczki przez tropiącymi ją i jej arabskiego kochanka paparazzi. Kierowca czarnej limuzyny, Henri Paul, uderzył w trzynasty filar tunelu Alma. Dodi Al-Fayed zginął na miejscu, Diana kilka godzin później…

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany

Ostatnie chwile z życia księżnej Diany zarejestrowała kamera CCTV, która była zamontowana w windzie paryskiego hotelu Ritz. Księżna Walii wsiadła do niej wraz ze swoim partnerem, Dodim Al-Fayedem. Wiedząc, że przed wejściem do ekstremalnie luksusowego hotelu kłębi się tłum węszących za sensacją paparazzi, Lady Di poprosiła o możliwość opuszczenia miejsca tylnym wejściem.

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed w windzie – ostatnie zdjęcia pary

Księżna Diana i Dodi Al-Fayed w windzie – ostatnie zdjęcia pary

Jednym z ostatnich zdjęć księżnej Diany jest to zrobione tuż przed tragicznym wypadkiem. W feralnym mercedesie, oprócz Królowej Ludzkich Serc, obecni byli również jej partner i ochroniarz. Diana wraz Dodim planowali uciec z należącego do ojca Al-Fayeda hotelu, do ich prywatnego apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye.

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany przed śmiercią

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany przed śmiercią

Limuzyna, którą jechała Diana z ukochanym, ścigana przez paparazzi, wpadła w poślizg i o godzinie 0:24 uderzyła w filar tunelu Alma. Na miejscu wypadku, oprócz węszących za sensacją paparazzi, pojawili się strażacy. To oni wyciągnęli ofiary z wraku mercedesa. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Ranni zostali: Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones. Jak okazało się kilka lat później, żaden z pasażerów nie miał zapiętych pasów.

Zobacz: Szokujący raport patologa w sprawie śmierci Diany! Nowe fakty wstrząsnęły Wielką Brytanią

Ostatnie słowa księżnej Diany

Księżna była przytomna i do ośmiu otaczających ją paparazzi (niektórzy robili zdjęcia) powtarzała „O mój Boże” i „Zostawcie mnie w spokoju”. Z relacji strażaka Xaviera Gourmelona, który zajął się Dianą, wiemy, że księżna była zdezorientowana. Była w szoku. Nie wiedziała, co się dzieje:

Założyłem na jej twarz maskę tlenową i wniosłem do karetki – wspomina mężczyzna, który natychmiastowo przystąpił do reanimacji.

Wielu wierzyło, że Diana przeżyje wypadek. Na jej ciele widoczne było jedynie małe skaleczenie na prawym ramieniu. O godzinie 1:00 w nocy księżna została przewieziona do szpitala La Pitié-Salpêtriére, gdzie podjęto próby ratowania jej życia i zdrowia. Wewnętrzne obrażenia okazały się jednak zbyt rozległe. Diana zmarła o godzinie 4:00. Miała zaledwie 36 lat.

Zobacz: Diana walczyła z potworną chorobą! Za 10 tysięcy funtów jej lokaj wyjawił nieznaną, brutalną prawdę

Zdjęcie samochodu po wypadku księżnej Diany

Zdjęcie samochodu po wypadku księżnej Diany


Ostatnie zdjęcia księżnej Diany

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany

Dodi Al Fayed i Diana po raz ostatni razem – zdjęcia z windy

Dodi Al Fayed i Diana po raz ostatni razem – zdjęcia z windy

Dodi Al Fayed i księżna Diana opuścili hotel Ritz tylnym wyjściem

Dodi Al Fayed i księżna Diana opuścili hotel Ritz tylnym wyjściem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×