NewsyPałac pokazał nigdy niepublikowane zdjęcie księżnej Diany, a fani oniemieli. Podobną sesję zrobiła sobie księżna Kate

Pałac pokazał nigdy niepublikowane zdjęcie księżnej Diany, a fani oniemieli. Podobną sesję zrobiła sobie księżna Kate

Diana, Kate
Diana, Kate
Sebastian

02.03.2022 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Diana była pierwszą żoną syna królowej Elżbiety IIksięcia Karola. Ceremonia, w której trakcie przysięgli sobie wierność aż do śmierci, odbyła się w 1981 roku. Wydarzenie zostało określone mianem ślubu stulecia. Bajkowa miłość nie trwała jednak długo. Ich małżeństwo zostało unieważnione w 1996 roku. Powodem rozstania był skrywany romans Karola z Camillą Parker-Bowles – jego obecną żoną.

Księżna Walii nawet po tym nie mogła narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów, które nie odstępowały jej na krok. Kobieta, wychodząc z jednego z paryskich hoteli, została zauważona przez fotografów w towarzystwie tajemniczego mężczyzny. Za wszelką cenę chcieli mieć jak najlepsze zdjęcie, dlatego śledzili samochód, do którego wsiadła para. W ciemnościach widać było jedynie błyskające flesze, co doprowadziło do tragicznego w skutkach wypadku. Diana zmarła kilka godzin po zdarzeniu. O jej życie walczyli najlepsi lekarze we Francji.

Niepublikowane zdjęcie księżnej Diany

4 marca w Pałacu Kensington rozpocznie się wystawa zdjęć, które przedstawiają poszczególnych członków rodziny królewskiej. Jedna z czarno-białych fotografii wywołała niemałe poruszenie. Ukazuje ona zmarłą księżną Dianę, która ze stoickim spokojem patrzy w bok. Zdjęcie zostało wykonane przez znanego fotografa Davida Baileya w 1988 na zlecenie Narodowej Galerii Portretu, która mieści się w Londynie.

Fotograf w tym czasie wykonał wiele zdjęć, jednak akurat te postanowił zachować w swoim osobistym archiwum. Portret dołączył do zdjęć przedstawiających rodzinę królewską poza służbą. Oprócz fotografii przedstawiających członków rodziny królewskiej, w Pałacu Kensington po raz pierwszy zostaną wystawione również zdjęcia, które wykonali oni sami.

Niewidziane wcześniej zdjęcie księżnej Diany wywołało ogromną euforię wśród internautów. W komentarzach przewijały się same komplementy:

  • Ta kobieta była przepiękna.
  • Nieskazitelna piękna.
  • Księżna Diana była piękna zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Fani błyskawicznie wychwycili podobieństwo zdjęcia Diany do klimatu urodzinowej sesji księżnej Kate. Za jej ostatnie portrety odpowiedzialny jest Paolo Roversi. Sesja wykonana została w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew. Fotografie w przyszłym roku trafią do Narodowej Galerii Portretu, której jest patronką.

Niepublikowane zdjęcie księżnej Diany oraz portrety księżnej Kate prezentujemy w naszej galerii.

  • Księżna Diana na niepublikowanym zdjęciu
  • Księżna Diana | fot. Instagram.com/hellomag
  • Księżna Diana | fot. Instagram.com/hellomag
  • Księżna Kate - 40. urodziny
  • Księżna Kate - 40. urodziny
  • Księżna Kate - 40. urodziny
  • Księżna Diana - oficjalny portret księżnej Walii
[1/7] Księżna Diana na niepublikowanym zdjęciu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także