Krzysztof Krawczyk nie chciał wydziedziczyć juniora. Notariusz ujawnia ostatnią rozmowę z artystą. Dlaczego wszystko dostanie Ewa?

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior w poniedziałek w sądzie walczył o spadek po ojcu. Na sali rozpraw pojawił się notariusz, który sporządzał testament piosenkarza. Jego słowa rzucają nowe światło na sprawę.

Krzysztof Krawczyk junior jest jedynym biologicznym dzieckiem Krzysztofa Krawczyka. Aktualnie ma 47-lat i od pewnego czasu próbuje pójść w ślady znanego ojca. Koncertuje na ulicach miast, a także ma za sobą debiut na dużej scenie. Wydał też piosenkę Tato, którą nagrał w hołdzie ojcu. Wzruszający tekst wyciska łzy.

Krzysztof Krawczyk nie wydziedziczył Krzysztofa Krawczyka juniora

Krzysztof Krawczyk junior w poniedziałek pojawił się w sądzie w Zgierzu, gdzie walczył o majątek po ojcu. Chociaż był obecny na sali rozpraw, nie miał okazji spotkać się ze swoją macochą Ewą Krawczyk. Zeznania złożył jednak Waldemar Jeziorski, notariusz, który sporządził testament.

Jak zdradził mężczyzna na sali rozpraw, cytowany przez Fakt, 15 września pojawił się u Krzysztofa Krawczyka. Powiedział, że cały proces trwał około godziny. Rozmawiał też z piosenkarzem na inne tematy, dzięki czemu był w stanie wydać opinię na temat jego świadomości:

Kilka dni wcześniej Ewa Krawczyk zapytała, czy mógłbym przyjechać do miejsca zamieszkania w celu sporządzenia testamentu. 15 września pojechałem pod wskazany adres. Przez panią Ewę Krawczyk zostałem poproszony do pokoju, gdzie znajdował się testator – Krzysztof Krawczyk. Zabieram z sobą laptopa i drukarkę, aby na miejscu upewniając się co do woli, spisać i wydrukować wszystko na miejscu. Całość trwała około godziny. Była jeszcze inna czynność wykonywana. Rozmawialiśmy na inne tematy, aby przekonać się, czy nie będę miał wątpliwości co do jego świadomości. Zorientowałem się, że jest doskonały ciąg logiczny, prawidłowe wywody.

Notariusz dodał, że Krzysztof Krawczyk majątek zostawił żonie. Nie chciał wydziedziczyć syna i powiedział, by ten dostał zachowek. W jego ocenie piosenkarz był świadomy tego, co mówi:

Pytałem o zdrowie. Problem z chodzeniem, z podniesieniem. Dlatego znajdował się w pozycji półleżącej. Ale najważniejszy dla testamentu jest stan psychiczny testatora. Uważam, że w pełni rozumiał, o czym mówimy. Krótka rozmowa się wywiązała. Zapytałem, kogo zamierza ustanowić swoim spadkobiercą. Odpowiedział, że wszystko, co posiada, chce pozostawić żonie. Nie znałem sytuacji rodzinnej, więc zapytałem, czy ma inne osoby bliskie. Odpowiedział: tak, mam syna. Czy dobrze usłyszałem: czy żona ma wszystko dziedziczyć? Czy są podstawy do wydziedziczenia? – to zawodowe pytania. Po takim pytaniu ożywił się bardzo, powiedział: – Wiem, co to jest wydziedziczenie i nie chcę wydziedziczać syna. Chcę, żeby syn dostał zachowek.

Jeziorski podkreślił, że Ewa Krawczyk wiedziała, że będzie musiała wypłacić Krzysztofowi juniorowi zachowek:

Wiedział o zachowku. Żona — pani Ewa była w pokoju, siedziała obok. Żona oświadczyła; tak wiem, że mam synowi Krzysztofa wypłacić zachowek. Po tej rozmowie nie miałem wątpliwości, że Krawczyk był świadomy (życzyłbym sobie, żeby wszyscy moi klienci pozostawiający testamenty byli w takim stanie jak Krzysztof Krawczyk) i gdyby cokolwiek mnie zaniepokoiło, nie sporządziłbym testamentu.

Notariusz ujawnił, że był to jedyny testament Krzysztofa Krawczyka, który wykonywał:

 Innego testamentu u mnie nie wykonywano. Klienci zwykle sami przychodzą i zmieniają testament. Sygnalizują. Jeśli nie pamiętają, czy był inny testament, czy go nie było? Nie było mowy o innym testamencie. 28 lat wcześniej był jakiś dokument — pełnomocnictwo sporządzone jeszcze, kiedy kancelarię prowadziła moja mama. Ale testamentu nie było.

Na te słowa zareagował adwokat reprezentująca interesy Krzysztofa juniora. Zawnioskowała o powołanie biegłego, który miałby sprawdzić stan zdrowia psychicznego piosenkarza w momencie sporządzenia testamentu. Sprawę na razie odroczono i nie podano nowego terminu.


Krzysztof Krawczyk junior w sądzie

Krzysztof Krawczyk junior w sądzie

Krzysztof Krawczyk junior w sądzie

Krzysztof Krawczyk junior w sądzie

Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy, Marian Lichtman - festiwal w Mrągowie

Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy, Marian Lichtman - festiwal w Mrągowie

Komentarze

 • Piotr pisze:

  Testament jest ważny. Czym innym jest postawa macochy czym innym to, na co Krawczyk Senior zgodził się. Syn potrzebował przez lata opieki i dobrej rehabilitacji, bo skutki wypadku samochodowego dla niego są odczuwalne do dzisiaj i będą przez następne lata. Junior też nie jest winy, ale warto pamiętać, że to jakim się stał poniekąd było pochodną wypadku oraz braku ojca w jego życiu. Tego pieniądze nie zrekompensują. Będzie tak, jak chciał Senior przy spisaniu tego testamentu, Ewa wie że ma mu wypłacić określoną kwotę. Jedyne co jest istotne, to z jakich powodów nie pozwalała Juniorowi na kontakt z ojcem, jeśli rzeczywiście o ten kontakt się starał.

 • Gość pisze:

  Art 88 prawa spadkowego mowi: ,, Nie moze byc swiadkiem przy sporzadzaniu testementu osoba, dla ktorej spadkodawca w tym testamencie ustanowil jakakolwiek korzysc itd… wydaje mi sie, ze w tym przypadku mozna dopatrzec sie wad i bledow czynnosci prawnej. Dlaczego notariusz nie poprosil pani Ewy o opuszczenie pokoju podczas spisywania ostatniej woli KK ? Proponuje aby notariusz obejrzal wywiady Z Ewa i KK u Jagielskiego i Agaty Mlynarskiej i obejrzal kilka wystepow KK i zorientowal sie jaki wplyw na Krzysztofa Krawczyka miala Ewa Krawczyk.

 • Gośćh pisze:

  i ja też.Strasza ta żona

 • Gość pisze:

  Jak ta żona Krzysztofa Krawczyka Seniora może spać spokojnie? Proszę Pan, proszę jeszcze o zastanowienie. Zachowek Synowi należy się ustawowo, bez Pani łaski. Ten drugi testament wymusiła Pani na mężu. W pierwszym testamencie było po połowie. Przestanie już Pani walczyć. Jeśli Pani nie podzieli spadku sprawiedliwie, Pani życie będzie pasmem udręk. Po co to Pani. Przez Pani walkę majeje wartość męża. My Jego fani odsuwamy się.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×