Ewa Krawczyk i Krzysztof junior spotkali się w sądzie. Już wiadomo, na jaką część spadku może liczyć syn Krawczyka
Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Od tamtej pory rodzina i fani opłakują niepowetowaną stratę. Nagła śmierć wokalisty była szokiem dla wielu osób. Na cmentarzu w Grotnikach, gdzie został pochowany, od ponad miesiąca pojawiają się tłumy fanów. Grób artysty tonie w kwiatach, zniczach i pamiątkach. Niestety tuż po pogrzebie media zaczęły komentować trudne relacje rodzinne, jakie panują pomiędzy jedynym biologicznym dzieckiem Krawczyka a jego trzecią żoną, Ewą.
Krzysztof Krawczyk był trzykrotnie żonaty. Z drugą żoną Haliną Żytkowiak doczekał się się syna Krzysztofa juniora. Syn artysty, po rozstaniu rodziców, wychowywał się u boku ojca i jego żony Ewy, jednak relacje pomiędzy pasierbem a macochą cały czas były bardzo napięte. Doszło do tego, ze junior miał stracić kontakt z ojcem.
Krzysztof junior był ostatnio gościem reportażu programu Uwaga!, gdzie opowiedział, jak z jego perspektywy wygląda kwestia rodzinnych konfliktów i pokazał skandaliczne warunki, w jakich przyszło mu żyć.
Odczytano Testament Krzysztofa Krawczyka
Krzysztof Krawczyk dwukrotnie spisywał swój testament. Wokalista po raz pierwszy zrobił to w 2002 roku. Kolejny dokument sporządził jesienią 2020 roku. W drugim zapisie nie ujął jednak swojego jedynego syna, a wszystkie dobra zapisał swojej żonie Ewie Krawczyk. Reporter magazynu Uwaga! po emisji materiału zdradził, że Ewa Krawczyk próbowała namówić pasierba, by nie korzystał z usług adwokata.
Niepełnosprawny 47-latek nie posłuchał Ewy Krawczyk i nie zrezygnował ze wsparcia prawników. Dlatego ze swoją macochą spotkał się 19 maja o 14.30 w sądzie w Zgierzu na odczytaniu testamentu swojego ojca. Dziennik Fakt opublikował zeznania Ewy w sprawie dwóch testamentów jej męża:
Rozprawa została odroczona, ponieważ sąd sprawdzi, czy obydwa dokumenty znacznie się od siebie nie różnią. Pani mecenas, która reprezentuje Krzysztofa juniora, zapowiedziała, że jej klient będzie się starał o zachowek po ojcu.
Ustawowo osobie starającej się o zachowek należy się połowa majątku, który mógłby odziedziczyć. W przypadku osoby trwale niezdolnej do pracy wynosi on już dwie trzecie udziału spadkowego.