Wiadomo, gdzie spocznie Jerzy Połomski. Grób jest warty fortunę

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski trzy lata temu wykupił miejsce na cmentarzu. Tak przynajmniej twierdzi jeden z tabloidów, który podaje, gdzie po śmierci zostanie pochowany legendarny artysta.

Niedawno Jerzy Połomski podjął decyzję o zakończeniu kariery. Przeprowadził się do Skolimowa, do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Nie tylko jest otoczony przez przyjaciół z branży, ale także pracowników placówki i lekarzy. Gdy legendarny artysta przeniósł się do nowego domu, wiele osób zaczęło się zastanawiać, co stało się z jego majątkiem.

Głos w tej sprawie zajęła Violetta Lewandowska, menadżerka piosenkarza. Zna go od 30 lat, od 14 lat zajmuje się jego sprawami. W rozmowie z Faktem rozwiała wszelkie wątpliwości i przekazała, że muzyk wyznaczył ją na swoją pełnomocniczkę:

Jerzy Połomski spisał swoją ostatnią wolę i wydał dyspozycje dotyczące jego majątku i opieki nad nim kilka lat temu notarialnie wyznaczając mnie na swoją pełnomocniczkę i wykonawczynię tej woli. Od wielu lat prowadzę także sprawy finansowe i inne artysty, sprawuję opiekę nad Jerzym, jak również nad jego siostrą Jadwigą (92 l.).

Podkreśliła, że Jerzy Połomski do domu w Skolimowie przeniósł się na własną prośbę.

Jerzy Połomski: gdzie zostanie pochowany? Nowe informacje

Jak donosi Super Express, menadżerka Połomskiego nie tylko nadzoruje jego sprawy finansowe, ale także dba o niego. Zobligowała się m.in. opiekować się nim w chorobie:

Zaznaczył w nim jednak, że jego opiekunka zobowiązuje się do dożywotniego utrzymania podopiecznego, a dokładnie przyjęcia go jako domownika, dostarczania mu jedzenia, ubrań, a także zapewnienia odpowiednich warunków mieszkalnych, w tym zadbania o energię elektryczną czy ogrzewanie. Zobowiązała się również pielęgnować Połomskiego w chorobie — czytamy w tablodzie.

Tabloid donosi, że Violetta Lewandowska będzie też odpowiedzialna za organizację pogrzebu po śmierci Połomskiego. Podobno piosenkarz trzy lata temu wykupił miejsce na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Po wstępnych rozmowach postanowiono, że należy mu się miejsce w Alei Zasłużonych. Opiekunka piosenkarza uiściła już stosowne opłaty:

Opiekunka piosenkarza uiściła opłatę za kwaterę na 99 lat i jej wymurowanie w wysokości ponad 55 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczono 19 tys. zł na godny nagrobek dla Połomskiego. W sumie, na chwilę obecną to 74 tys. zł – dodaje Super Express.

Jerzy Połomski wykupił miejsce obok pisarki Marii Rodziewiczówny.


Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Komentarze

 • Gość pisze:

  Uwielbiałam Pana Jerzego. Jest mi ogromnie przykro.

 • Gość pisze:

  A dopier co byl artykulik ze jest taki biedny

 • Gość pisze:

  Notarialna opieka razem z pelnym utrzymaniem jest spisywana w przypadku przekazania majatku w formie darowizny. W ten sposob zapewnia się sobie dożywocie plus utrzymanie, a po smierci osoby, caky majatek lub jego czesc – zakezy od umowy- przejmuje opiekun i nawet jsk to jedt obca osoba, nie placi podatku spadkowego.
  Samo mieszkanie w Warszawie jest warte majatek.
  Jak sie nie ma dzieci i innych krewnych, a opikun jedt uczciwy, to jest dobra forma zapewnienia sobie opieki i wsparcia. Gorzej, jak się trafi tak jak Villas.

 • Gość pisze:

  Dobrze ze ktos sie nim opiekuje.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×