Co się stało z ogromnym majątkiem Jerzego Połomskiego? Najnowsze doniesienia wiele wyjaśniają

Jerzy Połomski - majątek

Jerzy Połomski - majątek

Jerzy Połomski przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Co się stało z jego majątkiem? Menadżerka artysty rozwiewa wątpliwości.

Jerzy Połomski podupadł na zdrowiu. Pandemia dała mu się mocno we znaki, cierpi też na niedosłuch. Podjął więc decyzję o zakończeniu kariery. Wyprowadził się też do Skolimowa, do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.  88-letni artysta jest tam otoczony nie tylko przyjaciółmi, ale także opieką lekarzy i pracowników placówki.

Po jego wyprowadzce pojawiły się plotki na temat jego majątku. Co się z nim stało?

Co stało się z majątkiem Jerzego Połomskiego?

Żeby wyjaśnić wszelkie spekulacje, Fakt skontaktował się z menedżerką Połomskiego, która zna artystę od 30 lat, a od 14 zajmuje się jego sprawami. Violetta Lewandowska wyjaśniła tabloidowi, jak wygląda cała sprawa.

Jerzy Połomski spisał swoją ostatnią wolę i wydał dyspozycje dotyczące jego majątku i opieki nad nim kilka lat temu notarialnie wyznaczając mnie na swoją pełnomocniczkę i wykonawczynię tej woli. Od wielu lat prowadzę także sprawy finansowe i inne artysty, sprawuję opiekę nad Jerzym, jak również nad jego siostrą Jadwigą (92 l.) – zapewniła.

Menedżerka dodaje, że do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie Jerzy Połomski przeniósł się na własną prośbę. Ma tam zapewniony nie tylko pokój i wyżywienie, ale też opiekę medyczną, rehabilitację, piękne otoczenie. Lewandowska wyraziła też żal, że osoby, które nagle martwią się o stan Połomskiego, wcześniej nie wykazywali woli pomocy.

Przypomnijmy, że pobyt w Skolimowie nie jest bezpłatny. Krzysztof Szuster, prezes ZASP, wyjaśnił Faktowi, że miesięczny koszt pobytu w DAW to dokładnie 5 tys. 892 zł. Zazwyczaj jest pokrywany z emerytury pensjonariusza, lecz nie może on oddać więcej niż 70 proc. comiesięcznego uposażenia. Niedawno wyszło na jaw, że emerytura Połomskiego to ok. 1600 zł miesięcznie. Resztę zazwyczaj pokrywa rodzina lub fundusz wspomagający artystów weteranów.

Kwestie majątkowe i finansowe Jerzego Połomskiego to prywatna sprawa artysty. Proszę o uszanowanie prywatności Jerzego Połomskiego i mojej – podkreśla Lewandowska, dodając, że medialne rewelacje o niej przekazuje osoba jej i panu Jerzemu nieżyczliwa.

Kto to taki? Menadżerka Połomskiego nie ukrywa, że wie, kto roznosi plotki.

„Serdeczna sąsiadka”, która przekazuje prasie zastrzeżone oraz fałszywe informacje, została przeze mnie poinformowana, że sprawuję opiekę nad Jerzym i jego siostrą Jadwigą, w tym prawną, finansową i medyczną, i zdecydowanie oznajmiłam tej pani, by nie angażowała się w sprawy Jerzego Połomskiego. Tym bardziej że nie ma faktycznej wiedzy na ten temat. Jerzy Połomski zerwał znajomość z tą panią – wyjaśnia Lewandowska.

Zapewnia, że nieprawda jest, iż Połomski ma kilka mieszkań, miliony na koncie i ziemię. Artysta od dawna planował, że gdy nie będzie umiał sobie poradzić sam, przeniesie się do Skolimowa. Załatwił też sam formalności dotyczące przeprowadzki do Domu Artystów Weteranów.


Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×