Co brat księżnej Diany włożył na pogrzeb królowej Elżbiety II? Reakcja internautów jednoznaczna. Pod zdjęciem masa komentarzy

Charles Spencer

Charles Spencer

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Brat księżnej Diany – Charles Spencer wyraził żal po odejściu monarchini oraz zdradził, co włoży w dniu ostatniego pożegnania. To poruszający hołd.

Wielu Brytyjczyków oddało hołd zmarłej 8 września królowej Elżbiecie II. Trumna z ciałem monarchini przez kilka dni była wystawiona na widok publiczny w Westminster Hall. Ostatnie osoby pojawiły się tam chwilę po godz. 7:00 w dniu pogrzebu, czyli 19 września. Uroczystość podzielono na dwie części – nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim i pogrzeb w Kaplicy Świętego Jerzego w Windsorze. Za trumną szli m.in. król Karol i inni członkowie dynastii. Nie zabrakło głów wielu państw.

Pożegnanie królowej to jedno z największych wydarzeń w historii świata. Wśród żałobników nie zabrakło brata Lady Di, który uczcił zmarłą w szczególny sposób.

Jak brat księżnej Diany uhonorował Elżbietę II?

Wiele znanych osób oddało hołd królowej. W kilkunastogodzinnej kolejce do trumny stali m.in. David Beckham czy Tilda Swinton. Pamięć o Elżbiecie II uczcił również młodszy brat księżnej Diany.

Charles Spencer, oficjalnie 9. hrabia Spencer, był chrześniakiem monarchini, a w latach 70. pełnił funkcję Page of Honour władczyni Wielkiej Brytanii. Udostępnił on na Twitterze fotografię oficjalnych spinek do mankietów z monogramem królowej Elżbiety II. Według ekspertów element garderoby pochodzi najprawdopodobniej z koronacji monarchini i został podarowany jego ojcu. 58-latek zapowiedział założenie ich w dniu pogrzebu.

Wyjątkowe spinki prawdopodobnie otrzymał od królowej ojciec Charlesa, Edward Spencer. Postanowił założyć je w dzień pogrzebu królowej.

Noszę je dziś w Windsorze, z wielkim smutkiem i dumą – napisał.

Na spinkach znajduje się oficjalny, unikalny monogram Elżbiety II. Inicjały EIIR, są skrótem od słów Elizabeth II Regina. Regina jest łacińskim słowem oznaczającym królową, Elizabeth to oczywiście pierwsze imię monarchini. Na górze znajduje się korona świętego Edwarda.

  • Piękny gest. Moje szczere kondolencje z powodu przedwczesnej śmierci księżnej Diany, a teraz jej teściowej.
  • Jestem pewna, że królowa była dumna w tym trudnym dniu.
  • Są wspaniałe. Czasami najważniejsze są takie małe rzeczy, piękny symbol – piszą internauci.

Oglądaliście relacje z pogrzebu Elżbiety II?


Charles Spencer opublikował zdjęcie spinek do mankietów

Charles Spencer opublikował zdjęcie spinek do mankietów

Karol Spencer – brat księżnej Diany

Karol Spencer – brat księżnej Diany

Charles Spencer jest bratem księżnej Diany

Charles Spencer jest bratem księżnej Diany

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×