To koniec „Ojca Mateusza”?! Artur Żmijewski znika z serialu! Na jego miejsce pojawi się nowa gwiazda!

Artur Żmijewski - Ojciec Mateusz

Artur Żmijewski - Ojciec Mateusz

To będzie koniec pewnej epoki. Artur Żmijewski ponoć ma dość grania sympatycznego księdza detektywa na rowerze. W postać tę wciela się już od 11 lat!

Artur Żmijewski jest świetnym aktorem. Jednak granie dobrotliwego do przesady proboszcza, który po godzinach zajmuje się ściganiem przestępców w Sandomierzu, zaczęło aktorowi wyraźnie ciążyć. Ten stan podobno trwał już kilka lat. Żmijewski chciał sobie uprzyjemnić monotonię pracę na planie nowym zadaniem. Bywało, że reżyserował odcinki. Ojca Mateusza.

Teraz jednak wygląda na to, że ksiądz Żmigrodzki może na zawsze zniknąć z serialu. Dlaczego? Artur Żmijewski uważa, ze po prostu zaszufladkowano go jako księdza detektywa, a on chciałby grać i inne role, pewnie miej świętobliwe i pozytywne . Gdy przyjął rolę proboszcza na rowerze nawet nie przypuszczał, że serial doczeka się tak wielu sezonów. Oczywiście, było mu to na rękę, bo praca przy tak popularnej i długo trwającej produkcji to też stałe wpływy na konto. Ale nawet i to może znużyć.

Krótko mówiąc aktor uważa , że grając tak długo jedną postać w Ojcu Mateuszu wpadł trochę z deszczu pod rynnę.

Udało mu się zerwać z łatką lekarza z „Na dobre i na złe”, to teraz ma szufladkę księdza. Na razie jest fair i nie domaga się odejścia z serialu, bo wie, że bez niego nie ma „Ojca Mateusza”. Namawia jednak sztab scenarzystów, by powoli zmierzali ku końcowi i w należyty sposób pożegnali się z widzami – powiedział „Faktowi” jeden z pracowników TVP.

Faktycznie niedawno pojawiły się pierwsze informacje, że Żmijewski zostanie zastąpiony przez nowego aktora w roli księdza. Wszystko to przez finał 21. sezonu, w którym ksiądz Mateusz zostanie oskarżony o złamanie tajemnicy spowiedzi. Już wiadomo, że w 22. kręconym obecnie sezonie Ojca Mateusza Żmijewskiego nie zabraknie. Ale na plebanii pojawi się… nowy ksiądz.

To zapewne przygrywka do odejścia Żmijewskiego z serialu. Tym bardziej, że już wiadomo, że aktor ma wejść na plan drugiego sezonu serialu „Chyłka”, gdzie ma zagrać bezwzględnego biznesmena przestępcę, takiego lokalnego ojca chrzestnego. I ta rola z pewnością będzie dla Artura Żmijewskiego ciekawym wyzwaniem.

Zobacz: Gwiazda „M jak miłość” jest w ciąży! Pochwaliła się pięknie zaokrąglonym brzuszkiem!

Zobacz: M jak miłość (odc. 1451): Artur będzie miał jeszcze jedną córkę! Wzruszający finał serialu

Zobacz: M jak miłość (odc. 1451): Marcin znów się zakocha? Brunetka zniszczy jego związek z Izą


Ojciec Mateusz 15 sezon, Artur Żmijewski, fot: AKPA

Ojciec Mateusz 15 sezon, Artur Żmijewski, fot: AKPA

Artur Żmijewski - pokaz prasowy spektaklu ,,Ich Czworo

Artur Żmijewski - pokaz prasowy spektaklu ,,Ich Czworo"

Artur Żmijewski

Artur Żmijewski ONs

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×