Córka Zbigniewa Wodeckiego doprowadziła publiczność do płaczu! Jej słowa poruszyły wszystkich. „Gdyby był z nami tata…”

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki został pośmiertnie nagrodzony na Fryderykach 2018

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego była ogromnym ciosem dla jego fanów, przyjaciół, ale przede wszystkim dla rodziny. Fakt, że była tak niespodziewana, tak nagła, wcale nie poprawiał sytuacji – łatwiej przyzwyczaić się do myśli, że kogoś z nami nie będzie gdy dręczy go choroba. Zbigniew Wodecki zmarł podczas rutynowego zabiegu i to sprawiło, że poczucie niesprawiedliwości, straty i bólu było jeszcze większe.

Nie ma żadnych wątpliwości, że był on jednym z największych artystów swojego pokolenia. Jednym z największych, jakiego kiedykolwiek widziała Polska. Nic dziwnego, że podczas Fryderyków 2018 postanowiono nagrodzić go pośmiertnie statuetką za całokształt twórczości.

Nagrodę wręczał przyjaciel Wodeckiego, Andrzej Sikorowski i wokalistka Basia Trzetrzelewska. Artysta zaczął od poruszającego przemówienia:

Kilka dni temu śniło mi się, że odbieram telefon. Dzwoni Zbyszek i mówi: Co robisz 24 kwietnia? Bo ja gram imprezę w Wałbrzychu, a zadzwonili z Warszawy, że mają mi coś wręczyć. To może byś pojechał i wziąłbyś to za mnie? W zamian za to będziesz mógł sobie to postawić na półce, odwrócić plakietką, nikt się nie kapnie. Obudziłem się ze śmiechem i zorientowałem się, że nie mogę tej prośby spełnić do końca, bo Zbyszek był kimś, kogo się nie da zastąpić. No i… go nie ma – mówił poruszony

Jego słowa wzruszyły publiczność, ale to Katarzyna Wodecka-Stubbs, która odbierała statuetkę w imieniu ojca, doprowadziła wszystkich do łez:

Gdyby był z nami tata, to oczywiście mówiłby ciepło, długo, fajnie. Wiemy o tym wszyscy. Ja mogę tylko powiedzieć, że jak zawsze jestem z niego niezwykle dumna. Dziękuję w imieniu rodziny. Dziękuję w imieniu Fundacji, bo to trochę jest nagroda dla fanów. Jest ich ogromnie dużo, wiemy to, bo spotykamy się z nimi na co dzień. Dziękujemy – powiedziała z trudem panując nad głosem

To bez wątpienia zasłużona nagroda. Szkoda, że nie zdążyli wręczyć mu jej osobiście.

Olga Bończyk jest obrażona na rodzinę Zbigniewa Wodeckiego. Odpowiedź córki muzyka na pewno nie poprawi ich relacji

Córka Zbigniewa Wodeckiego we wzruszającym wywiadzie wspomina zmarłego ojca: „To z nim spróbowałam pierwszych papierosów”

Powstanie fundacja imienia Zbiegniewa Wodeckiego? Komentarz córki rozwiewa wszelkie wątpliwości


Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Katarzyna Wodecka-Stubbs odebrała nagrodę dla Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku

21-11-2016 Warszawa Roze Gali 2016 fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×