Nie żyje Robbie Coltrane. Miliony fanów pokochały go za rolę Hagrida w cyklu o „Harrym Potterze”

Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Media obiegła smutna informacja. Zmarł Robbie Coltrane. Aktor zagrał Hagrida w filmach o Harrym Potterze. Miał 72 lata.

Robbie Coltrane urodził się w 1950 roku w Szkocji jako Anthony Robert McMillan (nazwisko zmienił, by było łatwiejsze do zapamiętania). Popularność zdobył w latach 70. jako komik. Na wielkim ekranie zadebiutował w produkcji Death Watch.

Szersza publiczność poznała go dzięki rolom w filmach i serialach komediowych. Czarna Żmija, Zakonnice w przebraniu, Papież musi umrzeć – to tylko niektóre z nich. Z czasem zaczęto go angażować do poważniejszych fabuł. W dwóch filmach z cyklu o Jamesie Bondzie, GoldenEye Świat to za mało, wcielił się w postać Valentina Zukovsky’ego.

Dla większości widzów był jednak pociesznym Rubeusem Hagridem z serii filmów o Harrym Potterze. Oczywiście mogliśmy go oglądać we wszystkich częściach sagi. U boku weterana kina występowali Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman i Richard Harris.

Inne obrazy z jego udziałem to m.in.: Z piekła rodem, Wielkie nadzieje, Mona Lisa, Van Helsing, W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje, Ocean Twelve: Dogrywka. Za rolę Eddie’go „Fitza” Fitzgeralda w serialu Cracker wyróżniono go prestiżową nagrodą BAFTA.

Niestety w piątek 14 października pojawiła się smutna wiadomość.

Zmarł Robbie Coltrane. Przyjaciele żegnają artystę

72-letni Brytyjczyk zmarł w szpitalu w szkockiej miejscowości Larbert.

Będzie zapamiętany przez dziesięciolecia jako Hagrid. Ta jego rola przynosiła radość dzieciom i dorosłym na całym świecie. Był wspaniałym aktorem, był też niesamowicie inteligentny i genialnie dowcipny. Po 40 latach bycia jego agentką będę za nim tęsknić – przekazała jego agentka.

Coltrane od dłuższego czasu przewlekle chorował. Aktora żegnają jego przyjaciele z branży. Stephen Fry napisał na Twitterze:

Taka głębia, moc i talent: wystarczająco zabawny, aby spowodować bezradną czkawkę i trąbienie, gdy robiliśmy nasz pierwszy program telewizyjny Alfresco. Żegnaj, stary kolego, będzie cię tak strasznie brakowało.

Zmarły zostawił po sobie byłą żonę Rhonę Gemmell i dwoje dzieci: Spencera i Alice.

Oglądaliście filmy, w których grał Robbie Coltrane?


Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Robbie Coltrane nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×