Szukaj

Mocne słowa w brytyjskiej śniadaniówce. Prowadzący nie oszczędzili Meghan: „To było chamskie wobec Królowej”

Meghan Markle ponownie była w centrum debaty w programie śniadaniowym Good Morning Britain. Goście programu rozmawiali na temat kontrowersji wywołanych wokół nazwy Sussex Royal, której Harry i Meghan nie mogą już używać. Jeden z ekspertów stwierdził nawet, że postawa księżnej jest "chamska wobec królowej".
Królowa Elżbieta II i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II i Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry ogłosili w zeszłym tygodniu, że nie będą już używać marki Sussex Royal, po tym jak królowa Elżbieta wyraźnie powiedziała, że sobie tego nie życzy. W piątkowym odcinku programu Good Morning Britain królewski biograf Tom Bower stwierdził, że chęć pary do dalszego posługiwania się znaną nazwą jest wyrazem braku szacunku dla Królowej.

Meghan Markle skrytykowana w brytyjskiej śniadaniówce

Odnosząc się do oświadczenia księcia Harry’ego i Meghan w sprawie Sussex Royal Bower powiedział:

To oświadczenie było naprawdę złośliwą furią Meghan. Czego Meghan chce, to Meghan dostaje.

Gospodarz programu Bill Turnbull dopytał:

Co było w tym złego?

Bower kontynuował:

To było chamskie wobec Królowej. Niedawno weszła do rodziny królewskiej, znała dokładnie warunki, a chciała odejść na własnych warunkach.(…) To, co najcenniejsze dla tego kraju, to ochrona reputacji rodziny królewskiej, a oni chcą pracować na własny rachunek, prowadzić działalność charytatywną i zarabiać miliony dolarów posługując się swoim tytułem.

W studiu rozpoczęła się gorąca dyskusja, w dalszej części wywiadu Bower skomentował samą decyzję o wycofaniu się Harry’ego i Meghan z obowiązków królewskich.

To nie chodzi o to co jest dla nich najlepsze, chodzi o to, co najlepsze dla Królowej. Co jest najlepsze dla Monarchii.(…) Tu chodzi o to co jest najlepsze dla Wielkiej Brytanii, do której ona [Meghan] dobrowolnie się przywiązała, a jeżeli robią coś, by zaszkodzić Królowej, 93-letniej władczyni tego cudownego kraju, muszą zacząć zadawać sobie pytania. I nie jest to dla nich dobre, to takie samolubne podejście do świata, zachowują się niczym ofiary losu. Muszą pomyśleć o tym, co jest najlepsze dla Królowej i naszego kraju, to wszystko.

W obronie pary Sussex stanęła brytyjska dziennikarka Afua Adom.

Myślę, że w tym przypadku złośliwy jest sposób pańskiej interpretacji całego tego oświadczenia.(…) Nikt nie mówi o tym, że Harry zadeklarował się kontynuować swoją prace w służbach zbrojnych ani że wyrazili też chęć współpracy z Rodziną Królewską i z Królową. Byłoby złośliwe, gdyby powiedzieli, że i tak użyją terminu Sussex Royal, a tego nie zrobili.

Istniała wielka dwuznaczność, czy książę i księżna zrezygnują z używania nazwy Royal Sussex, ale para wyjaśniła w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej:

Chociaż monarchia i rząd nie posiadają jurysdykcji w sprawie używania słowa Royal za granicą, to książę i księżna Sussex nie zamierzają używać nazwy Sussex Royal ani żadnej odmiany słowa Royal na żadnym terytorium od wiosny 2020 r.


Meghan Markle i książę Harry na okładce Metro

Meghan Markle i książę Harry na okładce Metro

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Mail

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Mail

Meghan Markle i książę Harry na Trooping the Colour 2019

Meghan Markle i książę Harry na Trooping the Colour 2019

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×