Wyciekła treść listów księżnej Diany! Bardzo szczerze pisała o księciu Karolu i ich dzieciach

Księżna Diana fakty z życia skandale książę Karol

Księżna Diana fakty z życia skandale książę Karol

Listy księżnej Diany z miesiąca miodowego

12 kwietnia zostaną wystawione na aukcję listy, które księżna Diana napisała do swojej asystentki, Jane Parsons. Z informacji udostępnionych przez dom aukcyjny Stroud Auction Rooms w Gloucestershire dowiadujmy się, że poddana licytacji korespondencja zdradza kulisy małżeństwa książęcej pary Diany i Karola. W listach możemy przeczytać m.in., że dla księżnej Diany miesiąc miodowy był najlepszym momentem na wypoczynek. I może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie forma samej wypowiedzi:

Miesiąc miodowy był idealną okazją, żeby się wyspać napisała księżna Diana

Nie trudno zatem o wnioski, że małżeństwo Diany i Karola od samego początku trąciło nudą i monotonią.

Z wystawionych na aukcję listów dowiadujemy się również, że książę William z okazji swoich urodzin – w 1982 roku – otrzymał, bagatelka, 4,5 tysiąca prezentów! A w związku z tym wydarzeniem księżna Diana i jej pracownicy wysłali 24 tysiące listów informujących o jego narodzinach.

Przy tej okazji, Diana wspomniała także o swoich urodzinach, które przypadały zaledwie na dwa tygodnie po narodzinach jej syna. Wyznała, że była wtedy bardzo przytłoczona i czuła się wyjątkowo „niekomfortowo”:

Nigdy nie czułam się bardziej zdezorientowana niż w moje 21. urodziny z powodu prezentów i telegramów, które nas zalały – napisała księżna do swojej asystentki

Jeden z listów ujawnia, co wprawiało Dianę w dobry nastrój, co ją cieszyło. I choć tych powodów księżna nie miała zbyt wiele, jedno stale i niezmiennie dawało jej poczucie szczęścia. Tym czymś było… macierzyństwo. Kiedy pewnego dnia wróciła z oficjalnego wyjazdu do Austrii nie posiadała się z radości, gdyż mały wówczas William, nie miał problemów z rozpoznaniem swoich rodziców:

William ciągle nas poznaje, co jest dla nas dużą ulgą, bo niektóre dzieci zapominają rodziców, gdy ci wyjeżdżają  pisała do Jane

Wspaniale być znowu w domu i mam nadzieję, że nie będziemy już podróżować w tym roku. Pobożne życzenie  dodała Diana

Na liście aukcyjnej znajdują się jednak nie tylko listy, ale również inne pamiątkowe przedmioty tj: spis weselnych prezentów, suszone kwiaty z bukietu ślubnego księżnej Diany, kartki świąteczne, fotografie, a także zaproszenia na wydarzenia królewskie.

Przypomnijmy, że to nie jest odosobniony przypadek, kiedy rzeczy należące do księżnej zostały wystawione na aukcję. Były m.in. jej trzy suknie wieczorowe (za 86 tysięcy dolarów), a także list, sprzedany za 4 tysiące dolarów, w którym księżna Diana napisała, że książę Harry jest niegrzeczny.

Praktyka poddawania do licytacji pamiątkowych przedmiotów należących do ludzi, którzy często już za życia tworzyli legendę, to nic nadzwyczajnego. Jednak warto się przy tej okazji zatrzymać i zastanowić, czy na pewno wszystko ma swoją cenę? Cóż… pozostając w tonie refleksyjnym, warto mieć na uwadze, że wartością bezcenną jest szacunek i pamięć o zmarłych, które nie pozwalają na to, aby zarabiać na sprzedawanych wspomnieniach…

Zobacz: Szokujące doniesienia na temat ciała księżnej Diany! Rodzina królewska ukrywała tę tajemnicę przez 20 lat?

Zobacz: O tym romansie księżnej Diany mówili wszyscy. Były kochanek ujawnił pikantne kulisy i się zaczęło. Po 20 latach znów zabrał głos

Zobacz: Przerażające fakty z życia księżnej Diany wychodzą na jaw. Biografka rodziny królewskiej przerwała milczenie

Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1982 roku (fot. ONS)

Listy księżnej Diany trafiły na aukcję

Księżna Diana z synami (fot. ONS)

Treść prywatnej korespondencji księżnej Diany

Książę Karol i księżna Diana (fot. ONS)

Listy księżnej Diany


Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1983 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z księciem Williamem w 1983 roku (fot. ONS)

Księżna Diana i książę Harry, 1985 r. (fot. East News)

Księżna Diana i książę Harry, 1985 r. (fot. East News)

Księżna Diana fakty z życia skandale książę Karol

Księżna Diana fakty z życia skandale książę Karol

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×