Książę Harry w potrzasku. Nie tak miała wyglądać jego umowa z Netflixem. Pieniądze duże, ale warunki uderzają w księżną Dianę

książę Harry i księżna Diana

książę Harry i księżna Diana

Książę Harry znalazł się w nieprzyjemnym położeniu. Wszystko przez kontrakt, który zawarł z Netflixem. O co chodzi i dlaczego ma wybierać między dobrym imieniem mamy a ogromnymi pieniędzmi?

Dokładnie 8 stycznia 2020 roku światowe media obiegła oficjalna informacja dotycząca decyzji księcia Harry’ego i Meghan Markle ws. opuszczenia dworu. Para po kilku miesiącach zastanawiania się, zdecydowała o rezygnacji z przywilejów i obowiązków członków rodziny królewskiej. Ich kontrowersyjna decyzja wzburzyła nie tylko oddanych monarchii Brytyjczyków, ale także innych członków rodziny królewskiej. Jak zmieniło się życie Sussexów od tamtego czasu?

Ułożyli sobie życie w Kalifornii, podpisali kilka kontraktów, w tym umowę z Netflixem, gdyż zamierzają produkować filmy.  Jeśli liczyli na to, że znikną z nagłówków tabloidów, to grubo się mylili. Kolorowa prasa nadal tropi każdy ich ruch. Właśnie pojawiły się doniesienia, że Harry stanął przed dylematem.

Książę Harry – umowa z Netflixem wywołuje kontrowersje

Harry stoi pod ogromną presją, by zrezygnować ze swojej rzekomej umowy o wartości 184 milionów dolarów z Netflixem po tym, jak przyjaciel rodziny publicznie skrytykował twórców The Crown za rolę księżnej Diany. 47-letnia Jemima Khan, która była blisko zaprzyjaźniona z Dianą, pracowała jako konsultantka scenariusza produkcji, która od dawna jest hitem giganta streamingu.

Kobieta odeszła od projektu, powołując się na nadszarpnięcie wizerunku Diany. Teraz lojalność Harry’ego wobec pamięci matki jest testowana, ponieważ osoby z otoczenia księcia ujawniają, że nawet rodzina Diany błagała go o interwencję. Zapisy w umowie z Netflixem mają uderzać w matkę następców tronu.

Spencerowie są przerażeni tym, jak przedstawia się tam Dianę — mówi osoba z rodziny. – Dawali jasno do zrozumienia, że ​​Harry musi interweniować i jeśli sprawy nie zostaną stonowane, powinien zerwać kontrakt.

Książę i księżna Sussexu w 2020 roku zawarli umowę na produkcję treści dla Netflixa, a znawcy uważają, iż jest mało prawdopodobne, że wycofają się z niej. Duże kary finansowe i pieniądze, jakie mogą zarobić na filmie o Dianie szczególnie nęcą Meghan:

Harry potrzebuje Netflixa bardziej niż oni potrzebują jego — mówi informator. – A Meghan nigdy nie zgodzi się zrezygnować z tak dużej ilości gotówki. Niektóre wątki zostaną nagłośnione i Harry zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie może mieć wszystkiego na raz – pieniędzy i wpływu na kształtowanie postaci Diany w serialu.

Czy Harry zareaguje w jakikolwiek sposób na zaistniałą sytuację? New Idea twierdzi, że nie tak wyobrażał sobie umowę z gigantem:

Zapewniano go, że będzie miał pełną decyzyjność w zakresie wyboru wątków z życia matki. Teraz pojawiają się coraz większe naciski na ujawnianie skandali dotyczących jej romansów, kłótni z Karolem i historii, które zaintrygują świat – relacjonuje źródło taloidu.

Czekacie na serial Harry’ego o Dianie?


Meghan Markle i książę Harry w Nowym Jorku

Meghan Markle i książę Harry w Nowym Jorku

Meghan Markle i książę Harry w Nowym Jorku

Meghan Markle i książę Harry w Nowym Jorku

księżna Diana z synami

księżna Diana z synami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×