Krzysztof Krawczyk po śmierci dołączył do elitarnego grona. To wyróżnienie trafia do najbardziej zasłużonych osób

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk został pośmiertnie uhonorowany przez lokalnych samorządowców. Dołączył do elitarnego grona zasłużonych osób. Co wiadomo na temat nagrody?

Krzysztof Krawczyk pierwsze kroki na scenie stawiał w Łodzi, gdzie razem z przyjaciółmi założył zespół zespół Trubadurzy. Panowie zdobyli niesamowitą popularność, a na ich koncerty przychodziły tłumy. Wokalista zdecydował się jednak opuścić grupę i postawił na karierę solową. Przez kolejne lata regularnie występował i nagrywał nowe płyty.

Na początku 2020 roku artysta ograniczył zawodową aktywność. Nie pojawiał się w programach rozrywkowych, nie spotykał się z fanami. W ten sposób chciał uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Na COVID-19 zachorował w 2021 roku. Jego stan był na tyle poważny, że muzyk był hospitalizowany. Placówkę opuścił tuż przed Wielkanocą.

5 kwietnia media obiegły smutne wieści. Krzysztof Krawczyk zmarł, o czym poinformował jego przyjaciel i menadżer, Andrzej Kosmala. Pogrzeb odbył się 10 kwietnia. Ceremonię rozpoczęła msza żałobna, która odbyła się w kościele w Łodzi. Później uroczystości przeniesiono na cmentarz w Grotnikach, gdzie artysta został pochowany. Od tamtego momentu to miejsce odwiedzają tłumy osób, które zapalają znicze, odmawiają modlitwę.

Chociaż Krawczyk zmarł ponad miesiąc temu, wokół jego śmierci jest wielkie zamieszanie. Media rozpisują się o konflikcie między Ewą Krawczyk a synem artysty, Krzysztofem Igorem. Regularnie ujawniane są nowe fakty w tej sprawie.

Zobacz: Ewa sprowokowała TVN do odważnej publikacji. Krzysztof junior na samą myśl o mało nie dostał padaczki

Krzysztof Krawczyk został wyróżniony przez lokalnych samorządowców

Krzysztof Krawczyk przez wiele lat był związany z Grotnikami. Tam kupił dom, w którym mieszkał ze swoją żoną, Ewą. Piosenkarz nie ukrywał przywiązania do swojej okolicy. Dlatego lokalni samorządowcy postanowili wyróżnić go pośmiertnym odznaczeniem. Wniosek w tej sprawie złożył starosta powiatu zgierskiego, Bogdan Jarota. O wszystkim poinformował w kwietniu w mediach społecznościowych, gdzie podkreślił, że twórczość piosenkarza rozsławiła to miejsce:

Grotniki w powiecie zgierskim stały się jego ukochanym azylem a my, mieliśmy wiele okazji do tego, by jego wielką twórczość poczuć blisko, po sąsiedzku. W wielu wywiadach, ŚP Krzysztof Krawczyk powtarzał, jak ważnym miejscem do życia są jego Grotniki. Rozsławiał tę niewielką a piękną miejscowość, dając wyraz przynależności i wartości lokalnego patriotyzmu. Ten wyjątkowy człowiek był zasłużonym obywatelem województwa łódzkiego, od wielu lat.

Dodał, że złożył wniosek o to, by uhonorować Krawczyka Odznaką Za Zasługi Dla Województwa Łódzkiego: 

Nie sposób dziś nie potwierdzić tego faktu poprzez przyznanie wybitnemu artyście Odznaki Za Zasługi Dla Województwa Łódzkiego. Taki też wniosek został złożony w dniu dzisiejszym do Kancelarii Sejmiku Województwa Łódzkiego, o czym informuję Państwa z wielką przyjemnością

 

Na początku maja radni sejmiku wojewódzkiego jednogłośnie przychylili się do tego wniosku. Zdecydowali, że Krzysztof Krawczyk zostanie pośmiertnie uhonorowany wspomnianą odznaką. Piosenkarz dołączył do elitarnego grona. Odznaka do tej pory została przyznana jedynie 28 osobom i instytucjom, które miały znaczący wpływ na rozwój kulturalny, społeczny i gospodarczy województwa.


Profesor dr.Leszek Markuszewski, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Kosmala

Profesor dr.Leszek Markuszewski, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Kosmala

Krzysztof i Ewa Krawczyk z córkami

Krzysztof i Ewa Krawczyk z córkami

Krzysztof Krawczyk i Nina Terentiew w 2008 roku na festiwalu Top Trendy

Krzysztof Krawczyk i Nina Terentiew w 2008 roku na festiwalu Top Trendy

Komentarze

 • Roman.. pisze:

  Jako człowiek i ojciec zero, łajdak…zaklamany katolik..zdradzał, chlał , cpał , zdradzal i się rozwodził…A kochanek miał wiele..

 • Gość numer 5 pisze:

  Wylacz ten telewizor,nie moge sluchac glos tego placzka.Pamietam slowa wśród moich znajomych.Tez nie bylam jego fanką. Przypadł mi do gustu glos Krzysztofa Juniora, napewno zostane jego wierna fanką. Spiewaj Krzysztofie Juniorze,swiat stoi przed Toba otwarty.Zrobisz wieksza kariere niz Twoj ojciec…ktory sie nie sprawdził w roli ojca.

 • Gość pisze:

  Zasłużony czym, to zwykłe bydle nawet zwierzęta dbają o swoje potomstwo tfu

 • Aneta pisze:

  Tytuł zasłużonego ojca XXI wieku, powinien dostać. Sama wychowuję trójkę dzieci, jestem wdową, ale tak „wspaniałego ojca” powinni jakoś odznaczyć. Tfu nawet zwierzęta nie porzucają swych dzieci.

  • Gość pisze:

   Masz rację. A tu nam stawiają takiego gościa jako wzór. Śmieszne.

 • Gość pisze:

  samo śpiewanie i to okropnych pieśnideł ma wystarczyć? Kpina

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×