Szukaj

Poruszające pożegnanie Judyty Turan. Ostatnie zdjęcia i film o walce z rakiem rozrywają serce

Judyta Turan - ostatnie wpisy

Judyta Turan - ostatnie wpisy

Judyta Turan nie żyje. Gwiazda M jak miłość przegrała walkę z nowotworem. Miała 37 lat. W jej social mediach pozostał ostatni wpis i film krótkometrażowy nagrany przez aktorkę. Przejmujące.

Judyta Turan nie żyje. Aktorka przegrała nierówną walkę z nowotworem. Miała zaledwie 37 lat. Smutnie wieści obiegły media w sobotę 13 lutego.  Artystka zmarła dzień wcześniej, 12 lutego 2021 roku, o czym poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!

Pierwsze informacje o tym, że Judyta Turan jest chora pojawiły się w 2019 roku. Aktorka zaapelowała wówczas o pomoc w zebraniu pieniędzy na kosztowną terapię w Niemczech. Miała raka piersi HER 2+. W 2018 r. przeszła operację usunięcia ośmiu węzłów chłonnych, a kilka miesięcy później dowiedziała się, że doszło do przerzutów nowotworu do kości. Inspiracją w walce z nowotworem dla aktorki była jej mama. Kilkanaście lat wcześniej pokonała nowotwór. Ona także chorowała na raka piersi.

Judyta Turan osierociła dwie córki, 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. W jej social mediach pozostał ślad. Ostatni wpis aktorki i jej film krótkometrażowy poruszają.

Ostatni wpis Judyty Turan na Instagramie

Ostatni post Judyty Turan to pożegnanie 2020 roku. Aktorka napisała, że mimo swojej specyfiki, był potrzebny i ważny. Mówi o wdzięczności za to co przyniósł.

Żegnaj 2020. Byłeś potrzebny, bo przecież wszystko dzieję się dokładnie tak, jak dziać się potrzebuje. Dziękuję Ci za czas spędzony z moimi córkami – gdyby nie Ty i Twoje pandemiczne dary, nie przeżyłybyśmy masy najcenniejszych chwil. Dziękuję za pracę – filmową, teatralną, aktorską i producencką, za możliwość coachowania wielu zdolnych ludzi; za mój pierwszy autorski film. Dziękuję za tych kilka podróży w Polskę i poza kraj, które udało mi się odbyć. I za setki medytacyjnych podróży w kosmos. Ale to i tak nic w porównaniu do kopa w dupę, jaki Ty i Życie dajecie mi od 1,5 miesiąca! Wiecie co lubię. Już Ty, Życie wiesz jak NAPRAWDĘ nauczyć mnie czym jest #akceptacja #cierpliwość i #byciewiększymniżciało Każdego dnia czuję #wdzięczność , że siebie mamy i że ofiarowałeś mi tylu niesamowitych ludzi, z którymi mogę się Toba dzielić. Kocham Cię.
Ześlij nam 2021 obfitujacy w miłość do siebie, bliźniego i Matki Ziemi, pełnego uważnej obecności, zdrowia i radości życia. Oby nam się!

Film Judyty Turan Szóste życie

Na wideo aktorka wciela się w pięć ikonicznych postaci kobiecych, między innymi Marii Curie-Skłodowskiej, czy Fridy Khalo, monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. W filmie pojawiają się także nagrania ze szpitala. Aktorka opowiada, co na jakim etapie walk z chorobą właśnie jest. Wyznała także, że nowotwór był dla niej nowym początkiem.

“To bardzo złośliwy nowotwór.” Usłyszałam tę diagnozę ponad 2 lata temu. Dla wielu taka informacja oznacza koniec, kres, niemoc. Uważam, że jest zupełnie odwrotnie. Rak piersi HER 2+ był dla mnie nowym początkiem, filmowym szóstym życiem danym od losu, zbudowanym na akceptacji i rozwoju duchowym. Nowotwór to koniec mojego poprzedniego życia, jego pożegnanie, którego nieodłącznym elementem stało się zmierzenie się z traumami, bólem, złymi decyzjami.

Następnie krótko zapowiedziała film i podziękowała tym, którzy pomogli go zrealizować.

W filmie wcielam się w 5 ikonicznych postaci kobiecych. Ich monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. Nie są to jednak przypadkowe treści. Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia. W filmie kryję się w wannie, która staje się mianownikiem wszystkich opowiadanych historii.
Pomysł i wykonanie:
Judy Turan
Film powstał dzięki nieocenionemu wsparciu następujacych osób:
Adrian Pi, Paweł Grzybowski, Magia Gontarczuk, Julia Turan, Maciej Square
W filmie rozmawiam z wybitnym i najlepszym lekarzem, jakiego znam Dr Januszem Vorreiter em – napisała.

SZÓSTE ŻYCIE – PREMIERA FILMU

“To bardzo złośliwy nowotwór.” Usłyszałam tę diagnozę ponad 2 lata temu. Dla wielu taka informacja oznacza koniec, kres, niemoc. Uważam, że jest zupełnie odwrotnie. Rak piersi HER 2+ był dla mnie nowym początkiem, filmowym szóstym życiem danym od losu, zbudowanym na akceptacji i rozwoju duchowym. Nowotwór to koniec mojego poprzedniego życia, jego pożegnanie, którego nieodłącznym elementem stało się zmierzenie się z traumami, bólem, złymi decyzjami. W filmie wcielam się w 5 ikonicznych postaci kobiecych. Ich monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. Nie są to jednak przypadkowe treści. Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia. W filmie kryję się w wannie, która staje się mianownikiem wszystkich opowiadanych historii.Pomysł i wykonanie:Judy Turan Film powstał dzięki nieocenionemu wsparciu następujacych osób:Adrian PiPaweł GrzybowskiMagia GontarczukJulia TuranMaciej SquareW filmie rozmawiam z wybitnym i najlepszym lekarzem, jakiego znam Dr Januszem Vorreiter em.Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Posted by Judy Turan Actor on Saturday, December 12, 2020

Film i ostatni post Judyty Turan nabierają nowego znaczenia w obliczu śmierci aktorki.


Judyta Turan - ostatni post

Judyta Turan - ostatni post

Judyta Turan - kadr z filmu

Judyta Turan - kadr z filmu "Szóste życie"

Judyta Turan - kadr z filmu

Judyta Turan - kadr z filmu "Szóste życie"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×