Gwiazda „M jak miłość” ma raka. Pilnie potrzebuje pomocy na leczenie

Judyta Turan rak choroba zbiórka

Judyta Turan rak choroba zbiórka

Judyta Turan, aktorka grająca m.in. w Klanie i M jak miłość walczy z rakiem piersi. Państwowa służba zdrowia nie działa, więc zbiera na zagraniczne leczenie. Zobacz, jak można jej pomóc.

Judyta Turan ma 36 lat, jest mamą dwóch wspaniałych córek, a rok temu dowiedziała się, że ma raka piersi. Sytuacja jest bardzo poważna. Aby kobieta mogła wrócić do zdrowia, niezbędna jest kosztowna terapia poza granicami kraju. Pomóc może każdy.  Zwłaszcza, że w czasach zaniedbanej państwowej służby zdrowia ludzie umierają, czekając w kolejkach do lekarza, a nawet już będąc leczonymi. Szczególnie ciężka jest sytuacja chorych na raka, ale nie tylko ze względu na śmiertelną chorobę, lecz również przez ogromne niedofinansowanie onkologii w Polsce.

Zobacz: Chora na raka Anna Puślecka udzieliła rozdzierającego serce wywiadu. Nie zostawiła suchej nitki na NFZ: „Rozważam rozpoczęcie starań o zmianę obywatelstwa”

Kim jest Judyta Turan?

Judyta Turan jest aktorką, której talent mogliśmy podziwiać w M jak miłość, Klanie, Barwach szczęścia czy Diagnozie. Występowała też w Pitbullu i Układzie Warszawskim. Kobieta grywała głównie epizodyczne role, jednak i tak dało się ją zauważyć. Regularnie pojawiała się także w teatrze. Do niedawna jej życie podporządkowane było pracy i wychowywaniu 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. W sierpniu 2018 roku usłyszała diagnozę – rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.

Judyta Turan ma raka

Judyta Turan ma raka

Po diagnozie zaczęła się jej walka o zdrowie i życie. Obecnie aktorka jest zmuszona wystosować dramatyczny apel, dalsze leczenie w Polsce nie daje odpowiednich szans, a alternatywą jest nowoczesna terapia w Niemczech. Leczenie w specjalnym ośrodku, który specjalizuje się w tego typu przypadkach, jest jednak drogie.

Zobacz: Słynna księżna jest śmiertelnie chora. Pozostało jej 5 lat życia. Lekarze są bezradni

Sytuacja, w jakiej się znalazłam, jest dramatyczna. Mam 36 lat i dwie cudowne córeczki – 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. Mam też bardzo agresywnego raka piersi… Nowotwór chce mnie zabrać w chwili, kiedy jestem najbardziej potrzebna. Proszę o pomoc – chcę nadal być mamą. Muszę wyzdrowieć, muszę żyć! Leczenie jest mi potrzebne natychmiast… – zaczęła swój apel Judyta Turan – Przede mną jasny cel – muszę wyzdrowieć i żyć. Czeka mnie immunoterapia i protonoterapia. Immunoterapia wzmacnia organizm i pobudza do walki z komórkami nowotworowymi, zapobiega wznowie. Protonoterapia działa precyzyjnie na zmiany nowotworowe i ma zniszczyć przerzuty. Im szybciej zacznę leczenie, tym lepiej. Nie można czekać, bo rak też nie czeka, by zabić!Tylko kilkutorowe leczenie spowoduje, że zwycięsko wyjdę z walki o życie. A przecież mam dla kogo żyć. Moje dwie córeczki czekają na mnie w domu, a ja mam im jeszcze tyle do powiedzenia! – podkreśliła aktorka.

W sierpniu 2018 roku Judyta Turan przeszła operację. Usunięto jej 8 węzłów chłonnych, które również były zajęte przez raka. Dostała także chemię, którą bardzo źle znosiła – nie była w stanie normalnie funkcjonować. W czerwcu tego roku okazało się, że Turan ma przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz na bliźnie operowanej piersi. Aktorka trafiła do kliniki w Niemczech, gdzie wykorzystuje się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Placówka ma ogromne doświadczenie w walce z podobnymi nowotworami i możliwości, jakich w Polsce jeszcze nie ma.

Judyta Turan ma raka

Judyta Turan ma raka

Zbiórka na leczenie dla Judyty Turan

Żeby kontynuować leczenie potrzebne są ogromne pieniądze. W sumie kobieta potrzebuje zebrać blisko pół miliona złotych, jeszcze sporo brakuje. Dlatego wystosowała swój apel w mediach. Zbiórka pieniędzy dla aktorki odbywa się za pomocą portalu siepomaga.pl, który zweryfikował wcześniej ogłoszenie. Można ją znaleźć pod tym linkiem.

Zobacz: Ośmiomiesięczna córeczka syna Lecha Wałęsy jest bardzo chora! Mała Lea czeka na poważną operację! 


Judyta Turan ma raka piersi

Judyta Turan ma raka piersi

Judyta Turan, Elisabeth Duda

Judyta Turan, Elisabeth Duda

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×