Szukaj

Jennifer Aniston wkracza do akcji. Gwiazda zareagowała na brutalny atak na LGBT w Warszawie

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston nie raz już udowodniła, że potrafi wykorzystać swoją popularność w słusznej sprawie. Aktorka tym razem pokazała, że interesuje ją również to, co dzieje się w naszym kraju. Swoją reakcją wsparła polskie środowisko LGBT.

Jennifer Aniston jet jedną z tych gwiazd, które całkiem niedawno dołączyły do social mediów. Pierwszy wpis na Instagramie dodała w październiku zeszłego roku, a już teraz może się pochwalić imponującą liczbą obserwatorów. Konto aktorki śledzi dużo ponad 34 milionów internautów. Nie pojawiło się tam zbyt wiele zdjęć, ale za to codziennie możemy liczyć na nowe instastories. Aniston świetnie zdaje sobie sprawę, że jest inspiracją dla milionów fanów na całym świecie, więc zachowała się bardzo odpowiedzialnie i w czasie pandemii koronawirusa pozostała w domu. Nie raz zabrała też głos i apelowała do swoich fanów o rozwagę i noszenie maseczek.

Aktorce nie są obojętne także inne wydarzenia, które dzieją się obok niej. Ostatnio w USA głośno jest o ruchu Bleck Lives Matter, który walczy z nietolerancją wobec Afroamerykanów. W naszym kraju natomiast od dłuższego czasu emocje wzbudzają rządowe zapisy, które w znacznym stopniu dyskryminują środowisko LGBT. W ostatnich dniach doszło również do protestów, podczas których w brutalny sposób policja potraktowała przedstawicielkę środowisk LGBT – Margo. Kobieta została aresztowana, a władze ostro obeszły się również z osobami, które towarzyszyły aktywistce.

Jennifer Aniston reaguje na ostatnie wydarzenia w Warszawie

Alexi Lubomirski, to brytyjski fotograf o polskich korzeniach. Jest polskim szlachcicem, który największą sławę zyskał jako osobisty fotograf księcia Harrego i  księżnej Meghan. Jego zdjęcia znalazły się w takich magazynach jak Vouge czy Harper’s Bazaar. Pracował też z największymi gwiazdami amerykańskiego show-biznesu. Przed jego obiektywem stanęły między innymi: Demi Moore, Beyonce, Charlize Theron, czy Jennifer Aniston.

Światowej klasy fotograf nie jest obojętny na to co dzieje w jego rodzimym kraju. Postanowił zabrać głos dotyczący ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w stolicy. W social mediach zamieścił bardzo przejmujący apel na temat aresztowania Margo. Jego słowa poparła Jennifer Aniston.

Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami, muszę się mocno powstrzymywać, aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To, co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce… Oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór! -czytamy pod postem.

View this post on Instagram

#Repost @anja_rubik ・・・ Everytime I see vans with homophobic slogans, I have to hold myself back not to throw something at these words filled with hate! How is it possible that lies and intolerance are promoted in broad daylight! When did it start to be acceptable!? What is happening in Poland at the moment is very dangerous! If you don’t understand Margo's reaction or protests all over Poland… here is a short quote from today’s article by Wojciech Czuchnowski. “Public statements and protests by theLGBT people and activists supporting them did not come out of nowhere. Rainbow flags on monuments and other forms of street activity are a response to the campaign of lies, hatred and intolerance that the current government has been fueling and driving in recent months”. .👇 Today at 6:30 pm in Warsaw, at Plac Defilad, from the side of Marszałkowska Street, in solidarity with the repressed and all queer people in Poland. Let's shout our resistance together! Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce .. oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór!

A post shared by Alexi Lubomirski (@alexilubomirski) on

Na ten apel nie pozostali obojętni obserwatorzy fotografa. Wśród nich znalazła się między innymi Jennifer Aniston, która swoją reakcją wyraziła poparcie dla jego przejmujących słów. Widać, że gwiazda interesuje się nie tylko tym, co obecnie dzieje się w USA, w związku z akcją Black Lives Matter, ale także z różnymi przejawami nietolerancji na całym świecie.


Jennifer Aniston reaguje na brutalny atak na LGBT w Warszawie

Jennifer Aniston reaguje na brutalny atak na LGBT w Warszawie

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston pokazuje środkowy palec

Jennifer Aniston pokazuje środkowy palec

Dodaj komentarz

 • Jozek pisze:

  Moze niech poczyta co lgbt u nas wyprawia… Ale to dla niej niewygodne, wiec raczej omija i przywala sie do tego co jej pasuje. Typowa lewacka hipokryzja 🙁

 • Gość pisze:

  Przepraszam ale poparla jak dokladnie? Ze dala like pod postem?

 • b pisze:

  Niech Jennifer uważa,bo zaraz się dowie od niejakiej Mazurek i pięknisia Terleckiego że jest nic nie warta i nic nie znaczy.

 • Whitelivesmatter pisze:

  Idiotka. Interesuje się BLM. Lewackie pudło z Hollywood. A interesuje się ofiarami BLM. I jeszcze zdjęcia ubogiej księcia co w mezalianse wchodzi. A co na to Rozenek Krasko i Rusin

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×