Szukaj

Rodzina walczy o spadek po Ewie Demarczyk. W grę wchodzi ogromny dom

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk zmarła w sierpniu. Wokalistka odeszła w wieku 79 lat. Zostawiła po sobie spadek, a kwestie dziedziczenia jeszcze nie zostały rozstrzygnięte. Kto będzie dysponował jej majątkiem?

Ewa Demarczyk jeszcze za życia stała się legendą muzyki. Artystka swoje występy zaczynała a kabarecie Piwnica Pod Baranami. Tam wypatrzyli ją Piotr Skrzynecki i Zygmunt Konieczny. Dla tego drugiego stała się wielką muzą. W swoim repertuarze ma wiele przebojów, którymi podbiła scenę muzyczną. Do niezapomnianych należy jej występ w Opolu w 1963 roku, gdzie przed publicznością zaprezentowała Karuzelę z Madonnami, Taki pejzaż i Czarne anioły.

Ostatni koncert zagrała ponad dwie dekady temu. Później zaczęła powoli wycofywać się z życia publicznego. Ostatnie lata spędziła w swoim mieszkaniu w Wieliczce z dala od show-biznesu i medialnego szumu. Ewa Demarczyk zmarła 14 sierpnia, o czym poinformowała Piwnica Pod Baranami. W pięknych słowach pożegnał ją krakowski dziennikarz i krytyk Wacław Krupiński.

Zmarła wczoraj w swoim mieszkaniu. 16 stycznia skończyłaby 80 lat. Kilku pokoleniom prezentowała to, co w piosence najszlachetniejsze, najbardziej wartościowe. Nie zostawiła po sobie zbyt wielu nagrań, ale – same perły. One będą z nami przypominając o fenomenie Ewy Demarczyk. O jej spotkaniu z Zygmuntem Koniecznym, z Andrzejem Zaryckim.

Teraz rozstrzygane są kwestie spadku po zmarłej artystce. Niestety rodzina gwiazdy nie żyje w najlepszych stosunkach.

Ewa Demarczyk: Kto otrzyma spadek po artystce?

Pogrzeb Ewy Demarczyk odbył się 26 sierpnia i miał charakter świecki. Artystka spoczęła w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Podczas pożegnania obecna była jej młodsza siostra Lucyna, z którą nie utrzymywała kontaktów już od wielu lat.

W ostatniej drodze towarzyszył jej także wieloletni partner Paweł Rynkiewicz, z którym żyła w nieformalnym związku. Kwestie dziedziczenia po artystce są sporne. Jej siostra jest jedyną krewną, a jej partner życiowy nie praw do otrzymania spadku.

Jestem właścicielem części domu, co zostało zapisane w księgach wieczystych. Spadkobiercą części zapisanej na Ewę jest jej siostra Lucyna. Nie interesuje mnie, co zrobi z majątkiem –  wyznał mężczyzna.

Jeszcze nie wiadomo, jak rozstrzygną się losu domu po Ewie Demarczyk. Chociaż od jej śmierci minęły już 4 miesiące, to póki co jej najbliżsi nie rozpoczęli rozmów na ten temat.

Nie usiedliśmy jeszcze do stołu – zdradza partner Ewy Demarczyk.

Miejmy nadzieję, że pomimo chłodnych relacji uda im się dogadać.


Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Ewa Demarczyk

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×