NewsyGwiazdy, które pożegnaliśmy w ostatnim roku. To było smutne 12 miesięcy

Gwiazdy, które pożegnaliśmy w ostatnim roku. To było smutne 12 miesięcy

Kto zmarł w 2020 roku?
Kto zmarł w 2020 roku?
Zuza Maciejewska

01.11.2020 05:00, aktual.: 01.11.2020 07:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 listopada jest dniem, w którym obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych. Poprzedza ona czas, w którym wspominamy zmarłych, tych z grona najbliższych, ale także ważne osoby, znane z zasług dla kraju, świata, które opuściły nas w minionym roku.

Nie da się jednak ukryć, że tegoroczne święto odbywa się w wyjątkowych okolicznościach. Przez trwającą pandemię koronawirusa zakazane jest odwiedzanie cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Wiele osób z odpowiednim wyprzedzeniem odwiedziło groby bliskich zmarłych. By uczcić pamięć o znanych osobach, które odeszły w tym roku, przygotowaliśmy krótkie wspominki.

Kto zmarł w 2020 roku?

Obraz

Rok 2020 nie rozpoczął się od dobrych informacji. Pod koniec stycznia w katastrofie lotniczej zmarł Kobe Bryant, koszykarz, uważany przez wielu za legendę NBA. Wraz z córką Gigi, jej koleżankami z drużyny i ich rodzicami lecieli na trening. Niestety w pewnym momencie helikopter zszedł zbyt nisko nad ziemię. Wszyscy zginęli na miejscu.

Obraz

Miesiąc później świat polskiej muzyki pogrążył się w żałobie. Media obiegły informacje o tym, że Romuald Lipko nie żyje. Założyciel, a potem lider Budki Suflera, zmarł na początku lutego, przegrywając walkę z rakiem. Przed śmiercią udało mu się pogodzić z Krzysztofem Cugowskim. Mężczyzna miał 69 lat.

Obraz

W tym samym miesiącu pożegnaliśmy wybitnego reżysera, który na swoim koncie ma takie hity jak m.in. Wojna domowa i Czterdziestolatka, Jerzego Gruzę. Informację o jego śmierci potwierdziło Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Miał 87 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Obraz

W lutym zmarła także Caroline Flack. Była dziewczyna księcia Harry'ego została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Popełniła samobójstwo, zmarła przez powieszenie. Prezenterka Love Island zmagała się z depresją i miała poważne problemy psychiczne, które kilkukrotnie zgłaszała policji. Niestety nie udało się w porę zainterweniować.

Obraz

Pod koniec lutego zmarł Paweł Królikowski, aktor, który na swoim koncie zapisał wiele ponadczasowych ról, w tym Kusego w serialu Ranczo. W grudniu 2019 roku trafił do szpitala i właściwie od tego czasu był właściwie przykuty do łóżka. Media informowały, że jego stan zdrowia się pogarsza. Konieczna była operacja, po której wdały się powikłania. Niestety mężczyźnie nie udało się wrócić do zdrowia. Zmarł 27 lutego.

Obraz

W marcu pożegnaliśmy Emila Karewicza, legendarnego aktora, któremu popularność przyniosły role: Hermanna Brunnera w serialu Stawka większa niż życie oraz oficera gestapo w Jak rozpętałem drugą wojnę światową. Zmarł pięć dni po swoich urodzinach. Przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa został pochowany dopiero w czerwcu.

Obraz

Kilka tygodni później zagraniczną prasę obiegły informacje, że klątwa Kennedych zbiera kolejne śmiertelne żniwo. Tym razem tragedia dotknęła wnuczki Roberta Kennedy'ego, Maeve. Prawniczka podjęła decyzję, o tym, że wraz z synkiem popływają kajakiem. Kilka dni później ciało 40-letniej Maeve zostało znalezione w wodzie u wybrzeży zatoki Chesapeake.

Obraz

W lipcu zmarł Andrzej Strzelecki, aktor, któremu popularność przyniosła rola w serialu Klan. Mężczyzna walczył z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli. Ruszyła zbiórka na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Chociaż zaangażowało się w nią mnóstwo osób, niestety nie udało się w porę zebrać środków. Choroba okazała się silniejsza.

Obraz

W tym samym miesiącu John Travolta pożegnał ukochaną żonę. Kelly Preston od dwóch lat zmagała się z rakiem piersi. Niestety tej walki nie udało się wygrać. Informację o śmierci potwierdził jej mąż, który w mediach społecznościowych udostępnił jedno z jej ostatnich zdjęć, w opisie się z nią pożegnał. Internauci byli poruszeni.

Obraz

W sierpniu pożegnaliśmy Ewę Demarczyk. Zmarła 14 sierpnia w swoim mieszkaniu w Wieliczce. Artystka od lat nie udzielała się publicznie. Ostatni koncert zagrała w 1999 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Później postanowiła wycofać się ze sceny.

Obraz

Świat muzyki stracił nie tylko Demarczyk, ale także Piotra Szczepanika. To on stworzył mnóstwo ponadczasowych hitów, wśród których warto wymienić tytuły, takie jak, m.in. Goniąc Kormorany, Kochać, Nigdy więcej. Mężczyzna zmarł po wieloletniej walce z chorobą, co potwierdziła jego rodzina.

Obraz

Z kolei we wrześniu zmarła Jackie Stallone, która w Hollywood była znana przede wszystkim jako matka Sylvestra Stallone’a. Aktywnie działała w sieci, gdzie promowała zdrowy styl życia. Miała mnóstwo fanów, którzy wyczekiwali na jej nowe posty. Zmarła we śnie, o czym poinformował jej syn, Frank.

Obraz

W tym samym miesiącu pożegnaliśmy także Gienka Loskę. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji X-Factora miał zaledwie 45 lat. Zmarł 9 września. Od dłuższego czasu przebywał w śpiączce po udarze mózgu. Po wybudzeniu z każdym dniem jego stan zdrowia się tylko pogarszał. Niestety nie udało się go uratować.

Obraz

W październiku poinformowano, że Eddie Van Halen nie żyje. Jeden z najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów, a także lider Mammoth przegrał walkę z rakiem krtani. O wszystkim poinformował jego syn w przejmującym wpisie na Twitterze, którym pożegnał tatę. Miał 65 lat.

Obraz

W tym samym miesiącu zmarł Wojciech Pszoniak. Aktor, któremu drzwi do międzynarodowej kariery otworzyła rola w filmie Andrzeja Wajdy, Ziemia obiecana, został pokonany przez chorobę nowotworową. Informację o jego śmierci potwierdził ksiądz Andrzej Luter.

Obraz

Pod koniec października ujawniono, że Dariusz Gnatowski, któremu popularność przyniosła rola w serialu Świat według Kiepskich, nie żyje. Aktor miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Po czasie okazało się, że wpływ na jego śmierć miał koronawirus. Aktor miał 59 lat.

Obraz

W tym samym miesiącu pożegnaliśmy także Michała Kasprzaka, aktora znanego z roli w serialach takich jak m.in. Klan czy Na Wspólnej. Chociaż pojawiał się w wielu produkcjach, to jednak popularność przyniosły mu filmy dla dorosłych. Prężnie działał w sieci, gdzie występował w produkcjach z cyklu Podrywacze i Podrywaczki. Informację o jego śmierci przekazano na stronie producenta Xes.

Obraz

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych poinformowano, że Sean Connery nie żyje. Aktor, któremu popularność przyniosła rola w filmie o przygodach Jamesa Bonda, zmarł w wieku 90 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina w rozmowie z BBC. Okoliczności jego śmierci nie są znane.

W 2020 roku zmarli także: Agnieszka Fatyga — artystka estradowa, Ryszard Miazek — ekonomista i publicysta, Krzysztof Rogala — reżyser, Grace Mertens — gwiazda The Voice Kids, Gordon Haskell — muzyk, Ryszard Ronczewski — aktor, Paweł Rozwadowski — muzyk, Henryk Boukołowski — aktor, Michał Ilczuk — himalaista, Dorota Kawęcka — aktorka, Hanna Rek-Wyrobek — piosenkarka, Henryk Łapiński — aktor, Dame Diana Rigg — aktorka, Kelly Plasker — pogodynka, Krzysztof Węglarz — scenarzysta, Chadwick Boseman — aktor, Henryk Wujec — polityk i działacz społeczny, Marcin Felek — gwiazda disco polo, Agathon Iakovidis — gwiazda Eurowizji, Daisy Coleman — gwiazda Netflixa, Dominik Kaczor — sportowiec, Regis Philbin — legenda telewizji, Jacek Czyż — aktor,  Mikołaj Klimek aktor, Barbara Pec-Ślesicka — kierowniczka produkcji, Nick Cordero aktor, Robert Rogalski — aktor, Remigiusz Pik — gwiazda disco polo, Siya Kakkar — gwiazda TikToka, Tray Savage — raper, Marcin Kalita — dziennikarz, Anna Luboń — dziennikarka, Jerzy Pilch — pisarz, Andrzej Duda — trener, Gregory Tyree Boyce — aktor, Andrzej Bizoń — aktor i Mister Polski, Jerzy Łapiński aktor, Krzysztof Łapieniecki — raper,  Jerry Stiller — aktor, Little Richard — muzyk, Cady Groves — piosenkarka K-pop, Fredrik Larsson — piłkarz, Bohdan Krzywicki — aktor, Ewa Żarska — dziennikarka, Krystyna Łybacka — europosłanka, Grzegorz Czepułkowski — aktor, Chynna Rogers — piosenkarka, Andrzej Adamiak — muzyk, Bohdan Gadomski — dziennikarz, Katarzyna Litwiniak — producentka programów telewizyjnych, Wiktor Bater — dziennikarz, Paulina Sokołowska — skrzypaczka, Adrianna Chojniarz-Zaręba — dziennikarka, Maciej Kosycarz — fotograf, Jerzy Weber — dziennikarz, Wojciech Strzeszewski — kierownik produkcji, Dawid Krupej — polityk, Wanda Narkiewicz-Jodko — piosenkarka, Ewa Greś — aktorka, Kirk Douglas — aktor, Teresa Tyszkiewicz — artystka, Maja Borkowska — dziennikarka, Krzysztof Leski — dziennikarz.

Kto zmarł od 1 listopada 2019 roku?

Obraz

Także pod koniec 2019 roku pożegnaliśmy kilka znanych i lubianych osób. Janusz Dzięcioł zwyciężył pierwszą edycję programu Big Brother. Uwielbiali go nie tylko mieszkańcy domu Wielkiego Brata, ale także widzowie, którzy zdecydowali, że to właśnie do niego trafił czek na 500 tysięcy złotych. Mężczyzna zmarł w grudniu na skutek tragicznego wypadku — wjechał na niezabezpieczony przejazd kolejowy, natrafiając wprost pod pociąg. Niestety zginął na miejscu. Miał zaledwie 65 lat.

Obraz

Kilka dni później choroba pokonała legendarnego prowadzącego programy TVP, Adama Słodowego. Jak zdradziła jego żona w jednym z wywiadów, gdyby nie problemy zdrowotne, z pewnością dożyłby setki. Niestety mężczyzna zmarł tydzień po swoich 96. urodzinach, pozostawiając na zawsze w pamięci widzów kultowy program Zrób to sam. 

Obraz

Okres Świąt Bożego Narodzenia był czasem, w którym zmarła Melanie Panayiotou, siostra George'a Michaela, która towarzyszyła mu w szczególnych chwilach. Jej śmierć nastąpiła nagle, a rodzina nie zgodziła się, by publicznie ujawnić przyczyny, które do niej doprowadziły.

Zobacz także