Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski nie żyje. Zmarł jeden z najpopularniejszych aktorów naszych czasów. W ostatnich latach popularność przyniosły mu rola w serialu Ranczo i program Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Miał 58 lat. Informację przekazał Super Express.

Nie żyje Paweł Królikowski. Smutną wiadomość przekazał Super Express. Media od kilku tygodni informowały, że jego stan zdrowia pogarsza się, konieczna była skomplikowana operacja. Niedawno Małgorzata Ostrowska-Królikowska wyznała, że jej mąż nie może opuścić szpitala, ponieważ wdała się infekcja.

Zmarł dziś nad ranem w Warszawie.

O godzinie 14.02 informację o śmierci Pawła Królikowskiego potwierdził Związek Artystów Scen Polskich:

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes ZASP, nasz Kolega …W imieniu Zarządu Głównego ZASP bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach – czytamy na Facebooku.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes…

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Czwartek, 27 lutego 2020

Paweł Królikowski nie żyje. Zmarł aktor, mąż, ojciec i dziadek

Nazwisko Królikowskiego znają miliony Polaków. Dla wielu był marką samą w sobie. Ze światem filmu związany był od prawie 40 lat. Był nie tylko wspaniałym aktorem, ale także mężem, ojcem, a od niedawna również dziadkiem.

Początek stycznia jest niezwykle smutny dla rodziny i przyjaciół mężczyzny, który zawsze mógł liczyć na wsparcie najbliższych. Dzieci Pawła Królikowskiego mocno przeżyły chorobę ojca. 10 stycznia Antek Królikowski na swoim Instagramie opublikował poruszający wpis i zdjęcie, pod którym pojawiło się wiele słów wsparcia od internautów i gwiazd.

Królikowski stworzył wiele legendarnych postaci serialowych, filmowych i teatralnych. Od 2016 roku był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Chętnie wspierał młode talenty.

Antek Królikowski o ojcu

Kilka dni przed śmiercią Pawła Królikowskiego, jego syn Antek pojawił się na premierze filmu Bad Boy. Aktor w rozmowie z naszą reporterką przyznał, że trzyma kciuki za ojca:

To jest bardzo dobre pytanie. Wierzę, że tak jest. Ja jestem dumny z niego. Teraz ma problemy ze zdrowiem, natomiast trzymam kciuki za ojca i wierzę, że on za mnie też.

Przy okazji zaapelował do fanów, aby wysyłali dużo pozytywnej energii:

Proszę wysyłać dużo pozytywnych myśli w jego kierunku, to się na pewno przyda.

Paweł Królikowski – historia aktora

Urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Jego pierwszą rolą ekranową był chuligan w filmie dla dzieci i młodzieży Dzień kolibra z 1984, który został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i związał się z Teatrem Studyjnym’83 im. Juliana Tuwima w Łodzi, w którym występował przez 3 lata, do 1990 roku.

Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski w młodości

Swoją przygodę z telewizją zaczął w 1990 roku. W Oddziale Regionalnym Telewizji Wrocław TVP3 przez 10 lat realizował programy dla młodych widzów – Truskawkowe studio, do którego napisał ponad sto piosenek. Do realizacji projektu namówił go Jan Jakub Kolski, były mąż Grażyny Błęckiej-Kolskiej.

Na szklanym ekranie pojawił się po długiej nieobecności w 2004 roku, przyjmując rolę w serialu Czwarta władza. Zagrał w wielu serialach. Widzowie mogli go oglądać w takich produkcjach jak: Kasia i Tomek, Samo życie, Na dobre i na złe, Kryminalni, M jak miłość, Przyjaciółki czy Druga szansa. Ogromną popularność i uwielbienie rzeszy widzów przyniosła mu rola Kusego w serialu Ranczo, za którą otrzymał w 2007 roku statuetkę Melonika dla najlepszego aktora komediowego na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Królikowski pojawił się również w wielu kinowych produkcjach, takich jak: Pitbull. Nowe porządki, Ranczo. Wilkowyje, Dancing for you, Dlaczego nie!, Wszyscy jesteśmy Chrystusami czy Cisza. Razem z żoną, w 2010 roku, wcielili się w role w wyreżyserowanym przez syna Antoniego filmie krótkometrażowym Noc życia, do którego muzykę skomponował ich drugi syn Jan.

Po raz ostatni mogliśmy go oglądać w filmie Sługi wojny z 2019 roku, w którym wcielił się w postać Doleckiego.

Od 8 marca 2014 zasiadał w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo. Pojawił się we wszystkich dwunastu edycjach show.

Rodzina Pawła Królikowskiego

W wieku 21 lat, na egzaminach do wrocławskiej szkoły aktorskiej, poznał swoją przyszłą żonę aktorkę Małgorzatę Ostrowską. Para pobrała się w 1988 roku w Łodzi. Rok później na świat przyszedł Antek, a trzy lata po nim Jan. W 1999 roku urodziła się Julia, w 2001 Marcelina, a w 2007 Ksawery.

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski: choroba i problemy ze zdrowiem

Pięć lat temu przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Zabieg był bardzo poważny, w jego trakcie mógł umrzeć. Wyznał to w jednym z wywiadów:

O mało nie zginąłem. Potem dwa lata chodziłem o kulach, a wcześniej pół roku w gipsie – mówił w czerwcu 2019.

Do szpitala trafił za namową żony, którą zaniepokoiły objawy takie jak bóle i zawroty głowy, wymioty i kłopoty z widzeniem. Operacji neurochirurgicznej musiał się poddać również w 2019, co było powodem jego nieobecności w finale 11. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

O jego pogarszającym się stanie zdrowia media informowały od października. Miał 58 lat.


Paweł Królikowski nie żyje - informuje Super Express

Paweł Królikowski nie żyje - informuje Super Express

Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×