Szukaj

Dariusz Gnatowski nie żyje. Szpital wydał komunikat o śmierci Boczka z „Kiepskich”

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski, któremu popularność przyniosła rola w serialu Świat według Kiepskich, nie żyje. RMF FM podaje, że aktor "miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową". Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci był koronawirus. 

Dariusz Gnatowski z aktorstwem był związany od lat. Popularność przyniosły mu role w komediowych filmach i serialach. Chociaż zadebiutował w pierwszym odcinku Crimen, to jednak dopiero wcielenie się w postać Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich sprawiło, że zgromadził wokół siebie mnóstwo fanów.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Zmarł serialowy Arnold Boczek

Niestety we wtorkowe popołudnie media obiegła smutna wiadomość. Dariusz Gnatowski nie żyje, co w rozmowie z RMF FM potwierdził Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Według informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom, aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci był koronawirus.

Aktora w social mediach pożegnali m.in. Andrzej Grabowski, Agnieszka Mrozińska. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Kim był Dariusz Gnatowski?

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Wychował się w Zabrzu, tam chodził do szkoły podstawowej i liceum. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Już jako student drugiego roku debiutował na deskach teatru. Chociaż był związany ze sceną, to jednak popularność przyniosły mu rolę w filmach i serialach. W 2016 r. został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis — Zasłużony Kulturze.

Choroba Dariusza Gnatowskiego. Z czym walczył?

Warto wspomnieć, że kilka lat temu u Dariusza wykryto u niego chorobę, cukrzycę typu 2, która nazywana jest „podstępną”. Rozwijała się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Właśnie dlatego aktor przez długi czas zmagał się z nadwagą.

W pewnym momencie serialowy Boczek postanowił zawalczyć o nową sylwetkę. Zadbał o sposób odżywiania, który zapewnił mu jak najlepszą kondycję. Trzy lata temu w rozmowie z Na żywo mówił, że musiał zrezygnować z jedzenia węglowodanów:

Węglowodany, czyli to, co łasuchy lubią najbardziej – ciasta i wszelkie słodkości. Jeśli chce się żyć, to zrezygnowanie ze słodyczy nie jest jakimś arcytrudnym przedsięwzięciem.

Mocno wspierała go żona i córka, które dopingowały go w tym trudnym czasie:

Dzięki nim, tak naprawdę, wyszedłem na prostą. (…) Myślę, że dzięki cierpliwości mojej żony jesteśmy małżeństwem już 24 lata. Przez ponad dwie dekady zdążyliśmy się już do siebie przyzwyczaić i dotrzeć. Mój znajomy kiedyś mówił: Najgorsze jest pierwsze 15 lat. Niby to żart, ale coś w tym jest.

Gnatowski schudł 25 kilogramów. Swoją spektakularną metamorfozę zaprezentował w zeszłym roku podczas prezentacji jesiennej ramówki Polsatu. W pierwszej chwili trudno było go rozpoznać. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.


Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Dariusz Gnatowski w 2013 roku

Dariusz Gnatowski w 2013 roku

Dariusz Gnatowski sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019

Dariusz Gnatowski sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×