Wirtualna Polska

Gienek Loska nie żyje. Zmarł zwycięzca „X-Factora”

Gienek Loska nie żyje. Zmarł zwycięzca „X-Factora”

Gienek Loska

Gienek Loska nie żyje. 9 września zmarł muzyk, artysta, zwycięzca X-Factora. Miał 45 lat. W 2018 roku mocno podupadł na zdrowiu.

Gienek Loska nie żyje

Wirtualna Polska

Nie żyje Gienek Loska. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji X-Factora miał zaledwie 45 lat. Zmarł 9 września, w godzinach wieczornych. Od dłuższego czasu przebywał w śpiączce po udarze mózgu. Po wybudzeniu się wciąż czuł się źle, a z każdym dniem jego stan zdrowia tylko ulegał pogorszeniu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O śmierci artysty poinformowała Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku.

W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – rodzinnym mieście. Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało.

W wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki , za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy. Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki jaki na nim pozostaną przekażemy na Fundusz Pomocowy PFM służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie – czytamy w oświaczeniu.

Wiadomość o śmierci gwiazdy pogrążyła jego krewnych, przyjaciół i fanów w głębokiej rozpaczy. Środowisko artystów straciło niezastąpioną postać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pogrzeb Gienka Loski odbędzie się dziś na Białorusi.

Zobacz także: Ostatnie chwile Gienka Loski należały do bardzo smutnych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska

Gienek Loska: choroba

W 2018 roku media donosiły o problemach zdrowotnych Gienka Loski. Zwycięzca X-Factora doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Do tragedii doszło na Białorusi, gdzie artysta udał się z wizytą do swojej mamy. Przeszedł tam operację ratującą życie, po której długo przebywał w śpiączce.

Stan jego zdrowia był na tyle poważny, że uniemożliwiał przetransportowanie go z powrotem do Polski. Do ostatniej chwili byli przy nim najbliżsi. Jego ukochana żaliła się, że mężczyzna przebywa w tragicznych warunkach.

Żona Gienka zaapelowała do Polaków o pomoc. W przeszywającym liście opowiedziała o tragedii:

Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować – mówiła Onetowi pani Agnieszka Stawicka. – Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może – wyjaśniła.

Wirtualna Polska

Miała nadzieję, że jeszcze kiedyś dla niej zaśpiewa. Niestety, jej marzenie już się nie spełni.

Kim był Gienek Loska?

Wirtualna Polska

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 roku w Białoziersku. Był polsko-białoruskim wokalistą, kompozytorem i gitarzystą. Swoją karierę zaczynał jako uliczny grajek.

Wirtualna Polska

W latach 90. razem z Andrzejem Makarewiczem założył zespół Seven B. Panowie wykonywali muzykę rockową i blues. Grali wspólnie przez 15 lat. W tym czasie udało im się nagrać aż trzy studyjne albumy. Wokalista postanowił założyć swój własny zespół o nazwie Gienek Loska Band.

Później zaczął próbować swoich sił w telewizyjnych konkursach muzycznych. Mogliśmy go zobaczyć między innymi w Szansie na Sukces czy Mam Talent. W 2011 roku zwyciężył w finale pierwszej polskiej edycji programu X Factor.

Widzowie pokochali go nie tylko za ogromny talent i wielką miłość do bluesa, ale także skromność i pogodne usposobienie. Taka osobowość, jaką miał, nie zdarza się często.


Gienek Loska

Gienek Loska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Gienek Loska

Gienek Loska

Gienek Loska

Gienek Loska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×