Słowa umierającej mamy Anity Werner wryły się dziennikarce w pamięć. Dziś powtarza je ku przestrodze

Anita Werner

Anita Werner

Anita Werner przeżyła dramat, kiedy jej mama umierała na nowotwór. Jedne z jej ostatnich słów mocno wryły się w pamięć dziennikarki. Teraz przekazuje je ku przestrodze.

Anita Werner jest doskonale znana widzom, bo już od lat prowadzi na antenie TVN główne wydanie Faktów oraz program Fakty po Faktach na TVN24. Od niemal dwóch dekad przedstawia Polakom najważniejsze informacje z kraju i ze świata, a ci mają do niej ogromne zaufanie.

Chociaż wszyscy bardzo doskonale znają ją z ekranów telewizorów, to jej życie prywatne stanowi sporą tajemnicę. Niekiedy jednak uchyla jej rąbka. Tym razem opowiedziała o osobistym dramacie.

Słowa umierającej mamy Anity Werner przestrogą dla wszystkich

Jednym z najsmutniejszych doświadczeń w życiu Anity Werner była choroba i śmierć jej mamy. Dziennikarka nie opuszczała jej po druzgoczącej diagnozie.

U pani Bożeny wykryto raka piersi. Chorobę udało się rozpoznać szybko:

Niczego nie zaniedbała. Sama znalazła guza w piersi, bardzo szybko Ją zoperowano, była pod stałą opieką lekarzy. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy i wkrótce zaatakował ze zdwojoną mocą – wspominała Anita Werner w rozmowie z Galą.

Choroba szybko wróciła:

Nagle, po niecałym roku, zaczęła mieć bardzo złe wyniki. Okazało się, że ma przerzuty do mózgu, kości i wątroby. Od tego momentu to już było powolne umieranie. Trwało trzy miesiące, z dnia na dzień było coraz gorzej – opowiadała dziennikarka.

Przed śmiercią pani Bożena powiedziała słowa, które jej córka głęboko wzięła sobie do serca:

Pamiętam, jak odwiedziłam ją w szpitalu i powiedziała: „Zobacz, ile tu jest młodych dziewczyn, Anitka, błagam cię, badaj się”. Te słowa wryły mi się w pamięć.

Każdy powinien pamiętać, nie tylko kobiety, że choroba atakuje ludzi w każdym wieku i regularnie się badać:

Może dzięki historii mojej Mamy kilka kobiet pójdzie do lekarza i uratuje swoje zdrowie – powiedziała Anita – Z rakiem nie ma żartów. Choć wielu osobom udaje się go pokonać, zwłaszcza jeśli zostanie wcześnie wykryty, może sprawić wiele cierpienia. Rak jest chorobą, która obdziera człowieka z godności i człowieczeństwa. Patrzyłam na to, jak potrafi zmaltretować…

Anita Werner postanowiła podzielić się osobistym dramatem. Może jej słowa uratują komuś życie.


Anita Werner – TeleKamery 2019

Anita Werner – TeleKamery 2019

Anita Werner – TVN ramówka na jesień 2018

Anita Werner – TVN ramówka na jesień 2018

Anita Werner - Telekamery 2017

Anita Werner - Telekamery 2017

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×