Szukaj

Tak było na FashionPhilosphy Fashion Week Poland w Łodzi. Projektanci, gwiazdy, pokazy, zakupy… [WIDEO]

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016

14. edycja FashionPhilosphy Fashion Week Poland

Za nami kolejna edycja święta pasjonatów mody i trendów. W Łodzi od 21 do 24 kwietnia trwał 14. FashionPhilosphy Fashion Week Poland. Jastrząb Post był jednym z patronów medialnych imprezy.

Najnowsza edycja FashionPhilosphy odbyła się w łódzkiej hali Expo. To właśnie tam pod jednym dachem zaplanowano specjalną strefę zakupów Showroom, gdzie swoje produkty oferowało kilkudziesięciu twórców oraz przestrzeń pokazową. Na wybiegu spotkali się zarówno młodzi projektanci, jak i ci dłużej działający w branży. Zaprezentowali się w trzech sekcjach: Designer Avenue, Off Out Of Schedule i Studio.

Od Minge do Versace

Jedną z gwiazd tej edycji FashionPhilosphy Fashion Week Poland była Ewa Minge. Projektantka przywiozła do Łodzi aż dwie kolekcje ubrań: sportowo-wakacyjną, utrzymaną w mocnej kolorystyce fluo (zobacz więcej) oraz linię Femestage (zobacz więcej). Muzycznym gościem pokazu tej drugiej była Bovska, wykonawczyni hitu „Kaktus” z serialu „Druga szansa”.

Trzeciego dnia pokazów swoje najnowsze dzieła pokazał zwycięzca „Project RunwayJakub Bartnik. W jego kolekcji Jacob Birge Vision pojawiły się nawiązania do lat 20. i 40. zmiksowane z akcentami rebelianckimi, co podkreślał podkład muzyczny – utwór Cool Kids of Death „Butelki z benzyną i kamienie” (zobacz więcej).

Dla fanów włoskiego krawiectwa przygotowano wystawę ubrań słynnego Gianniego Versace. W tym roku mija 70. rocznica jego urodzin, a w przyszłym – 20. rocznica tragicznej śmierci. To wyjątkowa okazja, by obejrzeć zaprojektowane przez niego stroje pochodzące z prywatnej kolekcji przyjaciela domu Versace, Antonio Caravano (zobacz więcej).

Goście, gwiazdy

Na łódzkim fashion weeku spotkaliśmy gwiazdy. Rozmawialiśmy m.in. z Piotrem Zeltem, rodowitym łodzianinem, który wraz ze swoją partnerką Katarzyną Krawczyk, projektantką marki MK Polka, podglądał to, co na wybiegu pokazali inni twórcy (zobacz więcej). Mieliśmy także okazję spotkać się z Rocco Leo Gaglioti, amerykańskim dziennikarzem, który sześć lat temu przeprowadził słynny wywiad z Ewą Minge (zobacz więcej).

Za kulisami rozmawialiśmy z Radkiem Pestką, który pojawił się w pokazie Jacob Birge Vision. Jednak największym zaskoczeniem była obecność na imprezie Jerzego Janowicza, jednego z najlepszych polskich tenisistów (zobacz więcej).

Obejrzyjcie nasze wideo – mamy nadzieję, że choć trochę przybliży atmosferę 14. edycji FashionPhilosphy Fashion Week Poland. Zapraszamy także na profil Jastrząb Post na Instagramie – znajdziecie tam więcej zdjęć z polskiego tygodnia mody.

Zobacz także: Kolekcja Femestege jesień-zima 2016 na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zobacz także: Kolekcja Eva Minge wiosna-lato 2017 na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zobacz także: Kolekcja Jacob Birge Vision na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zobacz także: Kolekcja Gianni Versace na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zobacz także: Piotr Zelt razem ze swoją partnerką na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Pokaz #MSL #MSLfashion @mslfashion dzień 2. #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl #MagdalenaStępieńŁyga Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Finał pokazu kolekcji #Rockmadchen @marionrockmaedchen #Prince #PurpleRain ??? #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl

Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Finał pokazu #PiotrDrzał @pdrzal #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Finał pokazu #Ptaszek @ptaszekofficial #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl

Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Finał pokazu #WaleriaTokarzewskaKaraszewicz @tokarzewska #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

#FashionWeek2016 #Lodz #finalshow #models #jastrzabpost

Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

#jacob #jacobbirge #projectrunway #poland #fashionweekpoland #lodz #FashionWeek2016 @jacobbirgevision Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Pokaz specjalny #MSKPU @mskpu #AnnaHarycka @annaharycka #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl

Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Pokaz specjalny #MSKPU @mskpu #AngelikaJózefczyk @angelikajozefczyk #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Pokaz specjalny #MSKPU @mskpu #MartMilo @martmilo #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl

Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)

Pokaz specjalny #MSKPU @mskpu #PrzemysławNowak #FashionPhilosophy #FashionWeekPoland2016 @fashionweekpl Film zamieszczony przez użytkownika JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl)


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×