Radek Pestka w spódnicy i zaskakujący gość na widowni pokazu Jacob Birge Vision podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Radek Pestka w spódnicy i zaskakujący gość na widowni pokazu Jacob Birge Vision podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland

pokaz jacob birge vision fashionphilosophy fashion week poland 2016
pokaz jacob birge vision fashionphilosophy fashion week poland 2016
Ewa Kamionowska
24.04.2016 11:14, aktualizacja: 24.04.2016 12:33

Dwa lata minęły, odkąd dzięki show "Project Runway" zaistniał Jakub Bartnik. Zwycięzca pierwszej edycji programu znalazł swoje miejsce w branży. Dzisiaj tworzy dwie linie ubrań. Jacob to stroje przeznaczone do codziennego noszenia. W linii Jacob Birge Vision natomiast projektant realizuje swoje bardziej odważne, a niekiedy ryzykowne pomysły.

Na zakończenie trzeciego dnia 14. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi Jakub Bartnik pokazał kreacje składające się na jego najnowszą kolekcję Jacob Birge Vision. Jak się dowiedzieliśmy, powstała w iście ekspresowym tempie, bo w około pół miesiąca!

W kolekcji połączono kobiecą elegancję rodem z lat 20. ubiegłego stulecia (wydłużone sylwetki z obniżoną talią, cekiny), rebeliancki charakter, który był widoczny w detalach (berety kojarzące się z rewolucjonistami), a także elementy sportowe (kurtki bomberki). Podkładem muzycznym pokazu był utwór "Butelki z benzyną i kamienie" zespołu Cool Kids of Death.

Dużo działo się także za kulisami pokazu. Spotkaliśmy tam m.in. Jagodę Judzińską z "Top Model" oraz Radka Pestkę. Model zamykał zresztą pokaz Jacob Birge Vision - wystąpił w spódnicy maxi i ultramodnej bomberce.

Nie tylko jednak oni kibicowali Kubie Bartnikowi. Na widowni pojawił się jego kolega z "Project Runway" Maciek Sieradzky. Jednak największym zaskoczeniem wieczoru była obecność Jerzego Janowicza, pochodzącego z Łodzi jednego z najlepszych polskich tenisistów.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z pokazu i zza kulis Jacob Birge Vision podczas wiosennej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Działo się!

Zobacz także