Jastrząb TVJastrząb TV ExclusiveZobacz ubrania z nowej kolekcji Ewy Minge, które zostały pokazane na gali otwarcia 14. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zobacz ubrania z nowej kolekcji Ewy Minge, które zostały pokazane na gali otwarcia 14. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Pokaz kolekcji Ewy Minge wiosna-lato 2017
Pokaz kolekcji Ewy Minge wiosna-lato 2017
Ewa Kamionowska
22.04.2016 12:48

W czwartek w Łodzi rozpoczęła się 14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. W ramach tej imprezy zarówno młodzi, obiecujący projektanci, jak i twórcy nieco bardziej doświadczeni pokazują swoje najnowsze modowe pomysły.

W trzech sekcjach, Designer Avenue, Studio i Off out Off Schedule, przed zgromadzoną w łódzkiej hali Expo widownią w tej edycji prezentują się m.in. Ewa Minge, Natasha Pavluchenko, Jarosław Ewert, Jacob Birge Vision, Piotr Drzał, Mateusz Pukło, Zwyrd, Malgrau, Klaudia Markiewicz. Przewidziano także pokazy kolekcji projektantów zza granicy - Portugalię reprezentuje Carlos Gil, Serbię - Mladen Milivojevic Baron, Ukrainę - Marta Wachholz.

Pierwszego dnia mogliśmy obejrzeć m.in. projekty Marty Kuszyńskiej, Kędziorek, Modelove czy Mateusza Pukły. Galę inaugurującą uświetniła prezentacja najnowszych dzieł Ewy Minge z kolekcji wiosna-lato 2017.

To była tym bardziej wyjątkowa prezentacja, bo połączona z wręczeniem projektantce nagrody specjalnej - Złotego Flaminga przyznawanej za całokształt działalności i osobowość.

Byliśmy za kulisami pokazu i rozmawialiśmy z Ewą Minge o tym, co zobaczyła łódzka publiczność. Na wybiegu królowały mocne kolory fluo. Odblaskowe odcienie różu, zieleni i oranżu tonowała elegancka czerń.

Jak człowiek się starzeje, a ja się starzeję, jak osiąga pewien wiek, nie patrzy na to, co jest, było i co będzie, tylko to, co czuje w danym momencie. Na tym etapie mojego życia powinna być energia, fajne samopoczucie, to są kolory, które je powodują - powiedziała nam Ewa Minge.

Takie kolory trudno przeoczyć.

Chciałabym, żeby kobiety trochę się wyróżniały. Wszystko mamy takie same, świat robi się podobny - stwierdziła Ewa Minge.

Fankom romantycznych klimatów dedykowane były zwiewne suknie w kwiaty, o swobodnych liniach, bardziej przeznaczone na wieczorną imprezę w nadmorskim kurorcie niż na czerwony dywan.

Na pewno jest to kolekcja sportowa. Na wieczór na plaży, na promenadzie - opowiada projektantka.

Jak długo ubrania powstawały?

To kolekcja, która na pewno gra z wiatrem i słońcem. Powstawała dość szybko. To część dużej kolekcji - dzielimy to w branży na szafy. Pierwsza szafa właśnie powstała - powiedziała Jastrząb Post Ewa Minge.

Zobaczcie w naszej relacji, jak wyglądają ubrania z pierwszej "szafy" kolekcji Evy Minge na sezon wiosna-lato 2017.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także