Jastrząb TVJastrząb TV ExclusiveOto projektant, który pojedzie na New York Fashion Week. Wygrał konkurs Polish American Fashion Foundation [FOTO + WIDEO]

Oto projektant, który pojedzie na New York Fashion Week. Wygrał konkurs Polish American Fashion Foundation [FOTO + WIDEO]

ueg new york fashion week 2016
ueg new york fashion week 2016
Ewa Kamionowska
14.06.2016 10:18

W poniedziałek 13 czerwca odbył się finał konkursu dla polskich projektantów zorganizowany przez Polish American Fashion Fundation, fundacji utworzonej przez Alexandrę Borowczak, by wspierać polską modę za oceanem.

W finale zaprezentowało się 15 marek i projektantów wyłonionych spośród 80 zgłoszonych kandydatur. Do walki o wyjazd na Polish Fashion Week w ramach New York Fashion Week, który odbędzie się we wrześniu tego roku, stanęli: Acephala, Alicja Stańska, Anna Kuczera, Bartosz Kuśnierz, CONFASHION, Grzegorz Kasperski, Hector & Karger, Karolina Mikołajczak, KHATEGAT, Klaudia Markiewicz, Girl Little Boy, Natasha Dziewit, PUDU, UEG, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz.

W jury zasiadły: prezes i założycielka Polish-American Fashion Foundation Alexandra Borowczak, agentka gwiazd i właścicielka Avant Models Małgorzata Leitner, kostiumograf TVN Dorota Williams, fotografka Lidia Popiel, projektantka Viola Śpiechowicz i prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP w Łodzi.

Po raz kolejny Polish American Fashion Foundation organizuje w Nowym Jorku polski tydzień mody, który rozpoczyna się typowym runway show, a następnie mamy tygodniowy pop up store, showroom, trunk show. Promujemy polskich projektantów na tamtym rynku, aby pokazać, jaką genialną mamy młodzież i zdolnych projektantów - zdradziła nam Alexandra Borowczak.

Marka UEG jedzie na New York Fashion Week

Decyzją jurorek najlepszą spośród pokazanych była kolekcja marki UEG stworzona przez Michała Łojewskiego. To on we wrześniu pojedzie na nowojorski tydzień mody.

Starałam się spojrzeć obiektywnie, ale niektóre kolekcje bardzo mnie ujmowały, widziałam je jak obiekty gdzieś w plenerze. Michał Łojewski to był mój faworyt, miał konkurencję, ale myślę, że doświadczenie, precyzja, filozofia marki spełnia wszystkie wymagania - stwierdziła Lidia Popiel.

Projekty Michała podobały się także Violi Śpiechowicz.

Zwracaliśmy uwagę na to, żeby to miało przełożenie produkcyjne. Tym był podyktowany nasz werdykt: zależało nam na tym, żeby te rzeczy dało się wyprodukować. Urzekający jest profesjonalizm wykonania, konsekwencja. Bardzo, ale to bardzo doceniam grafikę. Autor jest grafikiem. Jest focus na przepiękne printy, które obserwuję od paru lat i za każdym razem jest w nich coś zaskakującego - powiedziała Jastrząb Post Viola Śpiechowicz.

Zobaczcie naszą relację z finału konkursu Polish American Fashion Foundation.

Michał Łojewski, projektant marki UEG, ze zwycięską kolekcją. Pokaże ją we wrześniu na Polish Fashion Week w ramach New York Fashion Week
Michał Łojewski, projektant marki UEG, ze zwycięską kolekcją. Pokaże ją we wrześniu na Polish Fashion Week w ramach New York Fashion Week
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także