Jastrząb TVJastrząb TV ExclusiveVersace na FashionPhilosophy Fashion Week Poland! Zobaczcie kolekcję niezwykłych ubrań

Versace na FashionPhilosophy Fashion Week Poland! Zobaczcie kolekcję niezwykłych ubrań

Kolekcja Gianni Versace na Fashion Week Poland 2016
Kolekcja Gianni Versace na Fashion Week Poland 2016
Ewa Kamionowska
26.04.2016 05:01

W tym roku mija 70. rocznica urodzin jednego z najbardziej wpływowych twórców światowej mody. Włoski mistrz krawiectwa Gianni Versace od końca lat 70. ubierał pewne siebie i seksowne kobiety.

Na wybiegu jego dzieła prezentowały topowe supermodelki, jak Naomi Campbell, Stephanie Seymour, Linda Evangelista czy Kate Moss. W gronie zaś jego największych fanek były tak m.in. Elizabeth Hurley i księżna Diana. Uwielbiały jego ubrania wibrujące kolorami, o mocno zarysowanych liniach, z misternymi detalami, jak choćby guzikami z wytłoczoną głową Meduzy. Mitologiczna postać stała się zresztą najbardziej rozpoznawalnym symbolem do dziś kojarzonym z marką Versace.

14. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland była okazją do tego, aby otrzeć się o kawałek historii mody i przypomnieć kreacje autorstwa Gianniego Versace. Po raz pierwszy w Polsce można było bowiem obejrzeć ubrania, które projektant stworzył w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia. Na łódzkim tygodniu mody wystawiono zaledwie część bogatej prywatnej kolekcji Antonio Caravano, przyjaciela domu Versace. Wcześniej zaprezentowano ja w Monako, Miami i Neapolu.

Zobaczcie naszą wideorelację.

Gianni Versace z siostrą Donatellą i Naomi Campbell, 1995 r. (fot. ONS)
Gianni Versace z siostrą Donatellą i Naomi Campbell, 1995 r. (fot. ONS)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także