Szukaj

Święta wielkanocne u królowej Elżbiety II są dość oryginalne! Ujawniono najdziwniejsze tradycje w rodzinie królewskiej

Elżbieta II

Elżbieta II

Jak wygląda Wielkanoc w rodzinie królewskiej?

Pomimo tego, że jest królową i głową kościoła anglikańskiego, Święta Wielkanocne Elżbieta II spędza raczej spokojnie i w otoczeniu najbliższej rodziny. Zanim jednak może się nacieszyć towarzystwem dzieci, wnuków i prawnuków, wiekowa monarchini musi najpierw wziąć udział w dwóch oficjalnych uroczystościach.

W czwartek przed świętami królowa zawsze odwiedza któryś z kościołów katedralnych, by wybranym kobietom i mężczyznom wręczyć… kilka monet. Każda z zasłużonych dla lokalnej społeczności i kościoła osób dostaje od Elżbiety II dwa małe skórzane woreczki. Pierwszy zawiera kilka monet, które mają być symbolicznym darem od władcy dla poddanego. Za to wartość monet znajdujących się w drugim woreczku równa się wiekowi suwerena. Tradycja Maundy Money – bo tak nazywa się ta uroczystość – jest kultywowana od VI wieku.

Tuż przed świętami, w sobotę 31 marca, poddani Elżbiety II mogą wziąć udział w specjalnie dla nich organizowanych wielkich poszukiwaniach jaj. Czekoladowe jajka są ukryte w ogrodach trzech rezydencji królowej – Pałacu Buckingham, szkockim pałacu Holyroodhouse i zamku Windsor.

Rodzina królewska nie rusza z poddanymi na poszukiwania poukrywanych jaj. Czekoladowe jajka nie skuszą Windsorów, którzy mogą się poszczycić małą kolekcją ich luksusowych odpowiedników. Do Elżbiety II należy kilka jaj wykonanych przez słynną firmę jubilerską – Fabergé. Wykonane ze srebra i złota, inkrustowane szlachetnymi kamieniami oraz masą perłową jaja Fabergé kosztują od 76 tysięcy funtów do 900 tysięcy funtów, czyli od 362 tysięcy złotych do nawet 4 milionów 300 tysięcy złotych.

W świąteczny poranek Elżbieta II razem z rodziną udaje się na mszę do Kaplicy Świętego George’a, która znajduje się niedaleko Pałacu Buckingham. Na drodze do kościoła na rodzinę królewską czeka wtedy zwykle grupa poddanych i królowa zatrzymuje się, by przyjąć kwiaty od zgromadzonych dzieci. Resztę świątecznego weekendu Elżbieta II spędza w towarzystwie dzieci, wnuków i prawnuków.

A wy co robicie w Wielkanoc?

Kolejny intrygujący mit dotyczący rodziny królewskiej został obalony! Królowa Elżbieta II jednak nie jest taka perfekcyjna

Ciężarna księżna Kate uwielbia drogie błyskotki! Jej ukochane kolczyki kosztują prawdziwy majątek! To prawdziwe arcydzieło

Książę George i księżniczka Charlotte buszują w kuchni prawie jak Magda Gessler! Co na to księżna Kate?

 

 


Elżbieta II podczas uroczystości Maundy Money – 2007 rok

Elżbieta II podczas uroczystości Maundy Money – 2007 rok

Elżbieta II przyjmuje kwiaty po wielkanocnym nabożeństwie

Elżbieta II przyjmuje kwiaty po wielkanocnym nabożeństwie

Elżbieta II przyjmuje kwiaty po wielkanocnym nabożeństwie

Elżbieta II przyjmuje kwiaty po wielkanocnym nabożeństwie

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×