Tokio 2020. Mamy historyczne złoto! Donald Tusk oklaskuje polską sztafetę. Co za emocje!

Donald Tusk

Donald Tusk

Tokio 2020. Donald Tusk oklaskuje złoto polskiej sztafety mieszanej. To historyczny sukces Polaków na igrzyskach olimpijskich. Ale to były emocje!

Donald Tusk jest znanym od lat polskim politykiem. Sprawował funkcję premiera w naszym kraju. Od 2019 przewodzi Europejskiej Partii Ludowej, a wcześniej był przewodniczącym Rady Europejskiej. Kilka miesięcy temu mówiono, że wystartuje w wyborach prezydenckich, jednak sam zainteresowany tuż przed startem kampanii ogłosił, że w wyścigu o fotel głowy państwa nie weźmie udziału.

Tusk jest znany także z tego, że lubi sport. Jogging to jego pasja, podobnie jak piłka noża i tenis. Nie mógł przejść obojętnie obok sukcesu polskiej drużyny w Tokio. Sztafeta mieszana zdobyła dla Polski złoty medal.

Tokio 2020. Donald Tusk oklaskuje olimpijskie złoto sztafety mieszanej

Sportowcy już w półfinale pokazali, że są niesamowicie mocni. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Duszyński czasem 3.10,44 poprawili w piątek rekord Europy. Już wówczas mówili, że przetrwa on tylko 24 godziny, a w finale będzie gruby medal. Jak powiedzieli, tak zrobili.

Polska sztafeta mieszana 4 × 400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio! W finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Polacy biegli w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim. Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który na ostatnie 400 m ruszał na trzeciej pozycji.

Ja jeszcze nie mogę mówić, ale postaram się zebrać myśli… – zaczął komentujący finał Robert Korzeniowski — Cudownie po prostu. Ja tutaj nie chciałem pompować balonika, nikt z ekspertów nie chciał niczego nadobiecać. To jest pierwszy polski medal olimpijski zdobyty na bieżni od Moskwy i 1980 roku. Widać było, że tutaj się zadziała historia. Trenerzy postawili na najmocniejszy skład. Jestem pod ogromnym wrażeniem każdego, zwłaszcza Kajetana Duszyńskiego, który jest debiutantem. Zrobił coś absolutnie niesamowitego – nie mógł wyjść z podziwu.

Polską sztafetę oklaskiwał także Donald Tusk. Udzieliły mu się emocje finału i w swoich mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia telewizora, na którym widać historyczny moment.

Polskim lekkoatletom szybko pogratulował też na Twitterze Andrzej Duda. Prezydentowi wytknięto jednak, że kiedy polskie wioślarki sięgały po srebrny medal, czekał z gratulacjami aż 39 godzin.


Donald Tusk oklaskuje polską sztafetę na IO w Tokio

Donald Tusk oklaskuje polską sztafetę na IO w Tokio

Tokio 2020 - złoty medal dla sztafety mieszanej

Tokio 2020 - złoty medal dla sztafety mieszanej

Tokio 2020 - złoty medal dla sztafety mieszanej

Tokio 2020 - złoty medal dla sztafety mieszanej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×