Szukaj

Polsat uczcił pamięć Dariusza Gnatowskiego. Piękny i poruszający hołd

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktora pomimo usilnych prób lekarzy nie udało się uratować. W sieci pojawiają się kolejne wspomnienia i kondolencje. Dzisiaj pożegnała go stacja Polsat. Na Instagramie pojawił się wzruszający hołd. 

We wtorkowe popołudnie poinformowano o śmierci cenionego i lubianego aktora Dariusza Gnatowskiego. Ta informacja wstrząsnęła fanami w całej Polsce. Największą popularność zdobył on, wcielając się w postać Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Nie ma dnia, aby w sieci nie pojawiały się kolejne wpisy na jego temat i kondolencje składane dla najbliższej rodziny. Informację, której nikt nie chciał usłyszeć, przekazał dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować — komentował doktor Mikos.

Aktor trafił do szpitala z zapaleniem płuc i ciężką niewydolnością oddechową. Zmagał się ze sporą nadwagą i cukrzycą typu 2. Jak udało się ustalić dziennikarzom RMF FM, Dariusz był zarażony koronawirusem. Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje dotyczące pogrzebu serialowego Boczka. Niestety ze względu na panującą pandemię będą w nim uczestniczyły jedynie dwie osoby: jego żona i córka.

Stacja Polsat żegna Dariusza Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski przez ponad dwie dekady grał w serialu Świat według Kiepskich. Komediowy sitcom jest wielkim hitem stacji Polsat. Grający w nim aktorzy cieszą się ogromną popularnością. Również serialowy Boczek miał swoje wierne grono fanów. Wszyscy oni starają się go pożegnać, najlepiej jak potrafią, chociaż nie będą mogli uczestniczyć w jego ostatniej drodze, to wspominają go w social mediach.

Na taki krok zdecydowała się również stacja Polsat. Jej przedstawiciele ze względu na pandemię nie będą mogli pojawić się na pogrzebie. Postanowili oni złożyć uwielbianemu przez widzów aktorowi i swojemu przyjacielowi piękny hołd. Wzruszający wpis pojawił się na Instagramie stacji.

Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie …

Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to „Twoja” rola.
Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego.

Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą „Kiepskich” w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI – stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA.

Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało.
NINA TERENTIEW

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

– Wspomnienie – Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie … Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to „Twoja” rola. Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego. Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą „Kiepskich” w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI – stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA. Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało. NINA TERENTIEW

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Stacja przy wzruszającym wpisie zamieściła także kilka kadrów z serialu Świat według Kiepskich. Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo kondolencji i ciepłych słów wspominających aktora.


Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dariusz Gnatowski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×