NewsyZnamy przyczyny śmierci Dariusza Gnatowskiego. Na co zmarł Boczek z "Kiepskich"?

Znamy przyczyny śmierci Dariusza Gnatowskiego. Na co zmarł Boczek z "Kiepskich"?

Dariusz Gnatowski nie żyje
Dariusz Gnatowski nie żyje
Zuza Maciejewska

21.10.2020 23:40, aktual.: 23.10.2020 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dariusz Gnatowski od lat był związany z aktorstwem. Chociaż występował w teatrze, popularność i sympatię widzów zdobył dzięki roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Zgromadził wokół siebie mnóstwo fanów, którzy z zainteresowaniem śledzili niemal każdy odcinek z jego udziałem.

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa

Niestety we wtorkowe popołudnie do mediów dotarły smutne wiadomości. Gnatowski nie żyje, co w rozmowie z RMF FM potwierdził dyrektor jednego z krakowskich szpitali, Marcin Mikos:

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować — komentował Mikos.

Dziennikarze dotarli do przyczyn śmierci mężczyzny podając, że aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Nie było jednak jasne, czy Dariusz mógł mieć koronawirusa. Stacji RMF FM udało się to ustalić. Jeden z reporterów dotarł do informacji, że wyniki testu aktora na COVID-19 dostały służby sanitarno-epidemiologiczne. Okazało się, że Gnatowski był zakażony.

Na co chorował Dariusz Gnatowski?

Mężczyzna miał zaledwie 59 lat. Od kilku lat zmagał się z cukrzycą typu 2, która rozwijała się przez wiele lat i nie dawała żadnych objawów. Właśnie dlatego aktor długo walczył z nadwagą. W pewnym momencie postanowił zawalczyć o nową sylwetkę. Przeszedł na dietę, zrezygnował z jedzenia węglowodanów. Wspierały go w tym córka Julia i żona Anna, które mocno trzymały kciuki:

Dzięki nim, tak naprawdę, wyszedłem na prostą. (…) Myślę, że dzięki cierpliwości mojej żony jesteśmy małżeństwem już 24 lata. Przez ponad dwie dekady zdążyliśmy się już do siebie przyzwyczaić i dotrzeć. Mój znajomy kiedyś mówił: Najgorsze jest pierwsze 15 lat. Niby to żart, ale coś w tym jest.

Dariusz nigdy nie ukrywał, że był dumy z córki. Chwalił się jej osiągnięciami w wywiadach, zabierał na branżowe imprezy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dariusz Gnatowski, Boczek z Kiepskich sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019
Dariusz Gnatowski, Boczek z Kiepskich sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019
Dariusz Gnatowski schudł 25 kilogramów
Dariusz Gnatowski schudł 25 kilogramów
Dariusz Gnatowski - 2011 rok
Dariusz Gnatowski - 2011 rok
Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku
Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także