Wyciskająca łzy historia. Zastrzelili mu ojca, potem sprzątał toalety. Dziś jest jedną z największych gwiazd Mundialu 2018

Raheem Sterling kto to? piłkarz Anglii, historia

Raheem Sterling kto to? piłkarz Anglii, historia

Kim jest Raheem Sterling?

Raheem Sterling to bez wątpienia osoba budząca duże emocje – kiedy przechodził za 49 milionów funtów (około 240 milionów złotych) z Liverpoolu do Manchesteru City, gdzie na mocy nowego kontraktu miał zarabiać ponad 150 tys funtów tygodniowo, wielu zazdrościło mu bajkowego życia. Kiedy miał jechać na Mundial do Rosji jako reprezentant Anglii, w niektórych mediach zaczęto krytykować jego tatuaż na łydce, który przedstawia karabin maszynowy. Wtedy też mogliśmy dowiedzieć się więcej o jego historii, która nie była wcale taka kolorowa.

Tragiczna historia piłkarza Anglii – Raheeema Sterlinga

Kiedy Raheem miał dwa lata jego ojciec został zastrzelony i to właśnie na pamiątkę tego wydarzenia piłkarz pochodzący z Jamajki zrobił tatuaż, który miał mu przypominać żeby nigdy nie brać broni do ręki.

Po tych wydarzeniach jego mama musiała wyjechać z kraju, pozostawiając Raheema wraz z siostrą pod opieką babci, a sama udała się do Londynu gdzie chciała zarobić na lepsze życie swojej rodziny. Jak wspomina Sterling:

Nie zdawałem sobie z tego sprawy w tym czasie, ale moja mama krzątała się po swojemu, próbując stworzyć lepsze życie dla nas. Kiedy miałem pięć lat, przeprowadziliśmy się do Londynu, aby być z nią. To był trudny okres, ponieważ kultura była bardzo odmienna od tego, do czego byłem przyzwyczajony i nie mieliśmy za dużo pieniędzy.

Jako że jego mama dorabiała jako sprzątaczka w lokalnych hotelach, Raheem i jego siostra wstawali rano, aby jej pomagać i trochę ją odciążyć z obowiązków:

Nigdy nie zapomnę wstawania o piątej rano przed szkołą i pomagania jej w czyszczeniu toalet w hotelu w Stonebridge, zawsze z siostrą kłóciliśmy się kto dzisiaj myje toalety, a kto pierze pościele.

O czym marzy Raheem Sterling?

Co ciekawe jako pierwszy duży wydatek Raheem Sterling kupił swojej mamie… dom, co łączyło się z jego wielkim marzeniem, które dojrzewało w nim razem ze smutnymi wspomnieniami z dzieciństwa:

Cała moja misja polegała na uzyskaniu odpowiedniego kontraktu, aby moja matka i siostra nie musiały już więcej się stresować. Dzień, w którym kupiłem mamie dom, prawdopodobnie był najszczęśliwszym w moim życiu.

Przez dwa lata byliśmy w ruchu, ponieważ nie mogliśmy sobie pozwolić na czynsz. W tym czasie ledwie o tym myślałem. To było dla mnie normalne, ale teraz rozumiem, jak trudne to musiało być dla mojej mamy.

Dziś oczywiście Raheem Sterling spełnia swoje marzenia. Już o godzinie 20.00 reprezentacja Anglii, której jest zawodnikiem zagra z reprezentacją Szwecji o półfinał Mistrzostw Świata w Rosji.

Często mówi się, że piłkarze mają bajkowe życie, ale należy pamiętać, że wielu z nich musiało przejść długą i ciężką drogę żeby dostać się na szczyt.

Jak to?! Książę Harry nie wspierał Anglii podczas Mundialu 2018. W tym czasie bawił się z kimś innym

Skandal na Mundialu 2018. Niespodziewani faworyci oskarżeni o doping! Dowodem ma być TO kontrowersyjne zdjęcie

Koszmar na Mundialu. Kibic zabił reprezentanta Kolumbii, bo popełnił fatalny błąd. Teraz cała reprezentacja boi się powrotu do kraju


Paige Milian, narzeczona Raheema Sterlinga (Wielka Brytania)

Paige Milian, narzeczona Raheema Sterlinga (Wielka Brytania)

Raheem Sterling z dzieckiem

Raheem Sterling z dzieckiem

Raheem Sterling – piłkarz Anglii

Raheem Sterling – piłkarz Anglii

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×