Mundial 2022. Polska – Argentyna. To da naszym awans do finału! Wszystkie warianty w razie przegranej

Leo Messi, Robert Lewandowski

Leo Messi, Robert Lewandowski

Mecz Polska – Argentyna na mundialu 2022. Warianty wyjścia Polski z grupy do 1/8 finału. Co da awans naszej kadrze? Jaki jest przewidywany skład?

Faza grupowa na mundialu w Katarze powoli dobiega końca. Już dzisiaj ostatni na tym etapie mecz rozegra reprezentacja Polski, która zmierzy się z kadrą narodową Argentyny. Kibice na całym świecie czekają na starcie tytanów, czyli Robert Lewandowskiego i Leo Messiego – dwóch najlepszych piłkarzy świata.

Jak dotąd biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w grupie z 4 punktami na koncie. 1 punkt dał nam remis 0:0 z Meksykiem, a 3 pkt wygrana 2:0 z Arabią Saudyjską.

Redakcja serwisu wp.pl Sportowe Fakty przeanalizowała, co musiałoby się wydarzyć, by Polska wyszła z grupy. Spośród dziewięciu wariantów na środę, aż sześć gwarantuje nam kwalifikację bez patrzenia na wynik drugiej potyczki, w której Arabia Saudyjska zmierzy się z Meksykiem.

Mundial 2022. Warianty wyjścia Polski z grupy do 1/8 finału

Jeśli nasze Orły przegrają mecz szanse na wyjście z grupy mocno stopnieją, ale wciąż realny jest awans. W tej sytuacji musimy liczyć, że Arabia Saudyjska nie pokona Meksyku. Jeżeli jednak w starciu tych dwóch zespołów padnie remis, bądź górą będzie drużyna meksykańska, wtedy w ruch pójdą kalkulatory.

Nasza sytuacja i tak jest niezła, bowiem pierwszym kryterium, które decyduje o kolejności w tabeli przy równej liczbie punktów, jest różnica bramek, a tę mamy obecnie o trzy trafienia lepszą zarówno od Saudyjczyków, jak i Meksykanów – zwraca uwagę redakcja „Sportowych Faktów” wp.pl.

W dalszej części dokładnie wytłumaczono, jaki scenariusz daje awans Polsce:

Zatem: jeśli któraś z tych ekip ma nas wyprzedzić na finiszu przy równym dorobku punktowym, musi zniwelować trzy gole różnicy. Jeżeli Polska przegra z Argentyną np. 0:1, to Meksyk musi wygrać aż 3:0. Wtedy miałby taką samą różnicę bramek (+1), ale więcej goli strzelonych niż „Biało-Czerwoni” i w konsekwencji by ich wyprzedził. W podobnym położeniu są Saudyjczycy. Oni, chcąc wyprzedzić Polaków przy takiej samej zdobyczy punktowej, też muszą zredukować w 3. kolejce trzy gole różnicy (zatem przy własnym remisie, liczyć na naszą wysoką porażkę z Argentyną).

Najkorzystniejsze rozwiązanie dla Orłów Czesława Michniewicza to słabe wyniki w grupie C, w której się znaleźliśmy. Jest to jednak mało prawdopodobnie zważając na fakt, że każda z drużyn dotychczas wykazała się doskonałą formą, a pamiętajmy, że wszystkie cztery zespołu walczą o wejście do 1/8 finału.

Warianty wyjścia Polski z grupy po meczu z Argentyną na mundialu 2022 (fot. Sportowe Fakty WP)

Warianty wyjścia Polski z grupy po meczu z Argentyną na mundialu 2022 (fot. Sportowe Fakty WP)

Przewidywany skład na mecz Polska – Argentyna na mundialu 2022: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Jakub Kiwior, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik – Jakub Kamiński, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski – Robert Lewandowski.

Mecz Polska – Argentyna (tak samo jak Meksyk – Arabia Saudyjska) rozpocznie się o godzinie 20.00. Transmisję na żywo z „naszymi” pokaże TVP1 i TVP Sport, które są dostępne na platformie Pilot WP. Relację pisaną można będzie śledzić na WP SportoweFakty.


Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

26.11.2022 Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mundial 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×