Szukaj

Podwójny hołd księżnej Kate na pogrzebie księcia Filipa. Pamiątka po Dianie, była szczególna dla męża królowej

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa. Księżna Kate i książę William jako jedni z pierwszych wyruszyli do kaplicy w Windsorze. Żona następcy tronu, żeby uczcić zmarłego męża królowej, nałożyła przepiękną biżuterię, która należała do Diany. Jak wyglądała?

Książę Filip nie żyje. W sobotę 17 kwietnia odbył się pogrzeb męża królowej Elżbiety II. Uroczystość miała charakter prywatny, przybyło 30 wybranych członków rodziny. Na liście nie mogło zabraknąć księcia Williama i jego małżonki Kate.

Na jaki strój zdecydowała się księżna Cambridge?

Jak wyglądała Kate na pogrzebie księcia Filipa?

Kate Middleton miała bardzo dobre relacje z dziadkiem swojego męża, została sfotografowana, gdy wyjeżdżała do kaplicy św. Jerzego, siedząc wraz z mężem z tyłu samochodu.

Tego smutnego dnia zgodnie z obowiązującym protokołem ubrała się na czarno. Kate miała również na sobie elegancką czarną sukienkę Roland Mouret za 1605 funtów z asymetrycznym dekoltem – taką samą, jaką nosiła na Festiwalu Pamięci Royal British Legion w 2018 roku. Kate nosiła perły od królowej w połączeniu z kolczykami także z pereł, miała czarną zasłonę na twarzy i kapelusz w kształcie prostokąta.

Naszyjnik z perłą japońską pochodzi z osobistej kolekcji Jej Królewskiej Mości i był noszony przez Kate na kolacji z okazji 70. rocznicy ślubu królowej i księcia Filipa w zamku Windsor w 2017 roku, a także przez jej zmarłą teściową księżną Dianę w 1982 roku.

Królowa pożyczyła go Dianie, która kochała perły, na bankiet wydany przez królową Beatrix i księcia Mikołaja z Holandii w Pałacu Hampton Court podczas wizyty holenderskiej rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii – jednego z jej pierwszych królewskich wystąpień rok po ślubie z Karolem.

Królowa poprosiła, aby czterorzędowy japoński naszyjnik z pereł został wykonany z „najlepszych pereł hodowlanych”, które były prezentem od rządu Japonii. Ma cztery pasma klejnotów z centralnym zakrzywionym zapięciem w kształcie diamentu.

Królowa nosiła naszyjnik w latach 80. i 90. XX wieku oraz na kolacji z okazji 70. urodzin byłej premier Margaret Thatcher w Londynie w 1995 roku.

Księżnej Cambridge nie widziano od czasu ogłoszenia wiadomości o śmierci księcia Filipa w zeszłym tygodniu, ale oficjalne konto Kensington Royal Instagram udostępniło zdjęcie księcia Edynburga z księciem George’em.

Choć przez lata brała udział w wielu królewskich uroczystościach, dziś odbędzie się pierwszy duży królewski pogrzeb, w którym księżna uczestniczy. Perły, które wybrała to podwójny hołd, dla Diany, która także je nosiła i dla księcia Edynburga, który oglądał je podczas najważniejszych momentów życia.


Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Drodzy Autorzy artykułu, „czarna zasłona” na twarzy nazywa się „woalka”. Po prostu. Każde dziecko to wie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×