Królowa Elżbieta II zdemaskowana. Smutna prawda wyszła na jaw. Księżna Diana miała rację

Księżna Diana, królowa Elżbieta II, ciąża

Księżna Diana, królowa Elżbieta II, ciąża

Kogo królowa Elżbieta II obwinia o rozwód Diany i Karola?

Książę Karol księżna Diana pobrali się w 1981 roku, 29 lipca w katedrze świętego Piotra w Londynie. Ich ślub obejrzało blisko 750 milionów osób na całym świecie, a niezliczone tłumy wyległy na ulice Londynu, by obejrzeć to niesamowite widowisko. Niestety, wtedy nic nie wskazywało nieszczęścia, do którego miało doprowadzić to z pozoru szczęśliwe wydarzenie. Para ogłosiła separację w 1992 roku, a w 1996 rozwiodła się w atmosferze międzynarodowego skandalu.

Oboje małżonków oskarżano o niewierność oraz utrzymywanie kochanków na boku. I choć wielu wierzyło, że królowa Elżbieta II miała problemy z zachowaniem księżnej Diany, okazuje się, że monarchini i jej mąż, książę Filip, w rzeczywistości obwiniają o rozwód własnego syna, chociaż nigdy tego nie powiedzą publicznie, bowiem wiedzą, że naruszyłoby to spokój, który po latach od śmierci Diany udało się odbudować.

W najnowszym dokumencie, Princes of the Palace, biografista Robert Lacey powiedział:

Wielkim błędem byłoby powiedzieć, że królowa obwiniała księżną Dianę za to, co poszło nie tak. Ona i jej mąż, książę Filip, większą część winy zrzucają na księcia Karola, który był w tamtych czasach oddany emocjonalnie innej kobiecie i nie była to tajemnica – wyjawił.

Wskazał również, że relacja królowej z księżną była wyjątkowa. To właśnie jej Diana żaliła się na trudne relacje z najbliższymi. W zasadzie nie miała na kogo liczyć poza swoją teściową, która nie wiedziała jak jej pomóc:

Nikt nie odwiedzał królowej bez umówionego spotkania, ale Diana zwykła czekać, aż ostatni z gości monarchini wyjdzie. Potem wchodziła do środka i płakała: „Wszyscy mnie nienawidzą. Nienawidzę mojej siostry, nienawidzę mojej matki, nienawidzę mojego męża”. Królowa nie była przyzwyczajona do takiego zachowania, do takiej moralnej konfrontacji z bolesną prawdą. Nie wiedziała jak sobie z tym poradzić, ale nie powstrzymywała jej przed wizytami.

Myślicie, że gdyby zareagowała inaczej na skargi Diany, skandalu i rozwodu dałoby się uniknąć?

Cios dla księcia Karola! Księżna Kate w jego święto ubrała się dokładnie tak samo jak księżna Diana!

Camilla i… niania Williama. Księżna Diana nienawidziła opienkunki swojego syna. Powód daje do myślenia

Historyczne słowa. Królowa Elżbieta II publicznie podsumowała księżną Camillę!

 


Książę William, książę Harry, księżna Diana

Książę William, książę Harry, księżna Diana

Księżna Diana prawie wpadła w anoreksję przez księcia Karola

Księżna Diana prawie wpadła w anoreksję przez księcia Karola

Księżna Diana, książę Karol i Oliver Hoare

Księżna Diana, książę Karol i Oliver Hoare

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×