Szukaj

Dlaczego księżna Diana nosiła dwa zegarki jednocześnie? Nigdy byśmy na to nie wpadli!

Księżna Diana nosiła dwa zegarki

Księżna Diana nosiła dwa zegarki

Księżna Diana nosiła dwa zegarki. Dlaczego? Sekret Lady Di poznaliśmy po latach. Co na to fani rodziny królewskiej?

31 sierpnia minęła 22 rocznica tragicznej śmierci kochanej przez cały świat księżnej Walii – Diany Spencer. Z tej okazji media publikują nieujawniane dotąd szczegóły z życia matki książąt Williama i Harry’ego. Niektóre z nich są bardzo szokujące, inne niebywale romantyczne!

Tym razem wyszedł na jaw jeden uroczy szczegół z życia księżnej, który dowodzi, że Diana była nie tylko wielkoduszną, prostolinijną osobą, ale także miała bardzo romantyczną naturę. W mediach ukazała się informacja tłumacząca, dlaczego swego czasu księżna Diana nosiła na ręku nie jeden, ale… dwa zegarki. Okazuje się, że powodem tej fanaberii była jaj wielka miłość do księcia Karola.

Zobacz: Ostatnie zdjęcia księżnej Diany. Zrobiono je tuż przed tragicznym wypadkiem

Dlaczego księżna Diana nosiła dwa zegarki?

Zegarki księżna nosiła jeszcze w okresie narzeczeńskim. Pierwszy z zegarków dostała od Karola na urodziny, a drugi należał właśnie do niego.

Młodziutka Diana wierzyła w to, że gdy będzie nosić oba przyniesie to szczęście narzeczonemu podczas rozgrywek polo. Ponadto, tłumaczyła sobie, że jeden z zegarków symbolizował ją, a drugi Karola, dlatego nosiła je razem. Takie sentymentalne podejście, nawet do biżuterii, wciąż udowadnia, jak wrażliwą osobą była księżna Diana. Nic dziwnego, że nazywano ją Królową ludzkich serc.

Zobacz: Księżna Kate i książę William z dziećmi przyłapani w pubie. Od tej strony ich nie znaliśmy

Księżna Diana nosiła dwa zegarki

Księżna Diana nosiła dwa zegarki

Księżna Diana – kiedy i jak zmarła?

31 sierpnia 1997 roku o godz. 0:24 w Paryżu, Mercedes S280 uderzył w 13. filar tunelu Alma. Samochód, wiozący księżną, uciekał przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i kochanek księżnej, Dodi Al-Fayed, zginęli na miejscu. Wbrew wcześniejszym nieprawdziwym informacjom, żaden z pasażerów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Ranni zostali: Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones. Księżna była przytomna i do ośmiu otaczających ją paparazzich (niektórzy robili zdjęcia) powtarzała:

„O mój Boże” i „Zostawcie mnie w spokoju”.

O godzinie 1:00 w nocy księżna została przewieziona do szpitala La Pitié-Salpêtriére, gdzie podjęto próby ratowania jej życia i zdrowia. Wewnętrzne obrażenia okazały się jednak zbyt rozległe. Diana zmarła o godzinie 4:00 w niedzielę, 31 sierpnia 1997 roku. Miała 36 lat.

Zobacz: Księżna Kate i książę William z dziećmi na rozpoczęciu roku szkolnego. Charlotte skradła show swoimi słodkimi minami


Księżna Diana (fot. ONS)

Księżna Diana (fot. ONS)

Księżna Diana (fot. ONS)

Księżna Diana (fot. ONS)

Księżna Diana w Australii

Księżna Diana w Australii

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×