Szukaj

Kulisy konfliktu Williama i Harry’ego. Poszło o królową i zapis w oświadczeniu

Książę William, Meghan Markle i książę Harry

Książę William, Meghan Markle i książę Harry

Książę William jest rozczarowany postawą Meghan Markle i księcia Harry'ego. Tabloidy ujawniają szczegóły konfliktu braci. Poszło o zapis w oświadczeniu.

Książę Harry i Meghan Markle w zeszłym roku zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Zgodnie z porozumieniem, jakie zawarli z królową Elżbietą II, obowiązki wypełniali do marca 2020. Następnie przenieśli się za ocean. Najpierw zamieszkali w Kanadzie, potem przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, gdzie układają sobie życie. Kupili dom w Santa Barbara, a tydzień temu ogłosili, że ponownie zostaną rodzicami.

Meghan i Harry mieli rok na to, by ewentualne zmienić swoją decyzję o życiu na własną rękę i wrócić do wypełniania obowiązków w rodzinie królewskiej. Na taki krok się jednak nie zdecydowali, o czym poinformował Pałac Buckingham w oficjalnym oświadczeniu. Przekazano, że małżonkowie, zgodnie z ustaleniami, stracą wszelkie przywileje, jakie do tej pory im przysługiwały:

Po rozmowach z księciem Królowa napisała, że po zrezygnowaniu z pracy dla rodziny królewskiej, nie jest możliwe, aby kontynuować obowiązki, które wiążą się z życiem publicznym. Honorowe nominacje wojskowe i patronaty królewskie sprawowane przez Księcia i Księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości, zanim zostaną rozdzielone między pracującymi członkami Rodziny Królewskiej.

Markle i jej mąż nie pozostawili tych słów bez reakcji. Na łamach brytyjskiej prasy ogłosili, że „każdy może żyć w służbie publicznej”. Dodali, że fundacje, które do tej pory wspierali, wciąż mogą liczyć na ich pomoc:

Zgodnie z dowodami ich pracy przez ostatnie lata, książę i księżna Sussex pozostają wierni swojej misji i służbie Wielkiej Brytanii i niezależnie od oficjalnych ról zaoferowali dalsze wsparcie wszystkim organizacjom, które reprezentowali. Każdy może wieść życie w służbie publicznej. Służba to rzecz uniwersalna – cytuje wypowiedź Sussexów Daily Mail.

Książę William jest wściekły na zachowanie Meghan Markle i księcia Harry’ego

Sunday Times odsłania kulisy konfliktu Williama i Harry’ego. Mąż Kate jest zszokowany i zasmucony zachowaniem brata. Z trudem zaakceptował Megxit. Nie może mu wybaczyć jednej rzeczy – że odwraca się plecami od Wielkiej Brytanii. Informator portalu donosi, że mąż Kate uważa, że oświadczenie Sussexów było „małostkowe i obraźliwe dla królowej”. Jest bardzo zdenerwowany tym, co się stało”:

William uporał się z gniewem i został z myślami na temat nieobecności brata. Dzielili ze sobą wiele aspektów życia: biuro, fundację, spotkania. Przez długi czas byli razem. Będzie mu tego brakować na zawsze.

Osoby z otoczenia rodziny królewskiej twierdzą, że relacje między nimi są bardzo napięte. Jest to najpoważniejszy królewski kryzys od dziesięcioleci.

Meghan i Harry: wywiad w telewizji. Królowa Elżbieta II była w szoku

Warto wspomnieć, że królowa była zaskoczona, gdy okazało się, że Meghan i Harry zgodzili się na wywiad z Oprah Winfrey. Podobno dowiedziała się o nim w momencie, gdy amerykańska telewizja CBS wydała oświadczenie w tej sprawie. Osoby z otoczenia rodziny królewskiej donoszą, że wspomniana rozmowa przed kamerami nie miała jednak wpływu na decyzję Elżbiety II o pozbawieniu małżonków królewskich patronatów i honorowych tytułów wojskowych.

Książę Harry i Meghan Markle we wtorek nagrali pierwszą rozmowę telewizyjną, która ma wstrząsnąć światem. Emisję zaplanowano na 7 marca. Osoba bliska parze powiedziała Sunday Times, że Meghan uważa, że ​​transmisja w godzinach największej oglądalności „daje jej najlepszą możliwość, żeby odzyskać głos”. Do mediów dotarły kulisy rozmowy, o których piszemy tutaj.


Meghan Markle i książę Harry w Los Angeles wspierają Baby2Baby

Meghan Markle i książę Harry w Los Angeles wspierają Baby2Baby

Meghan Markle i książę Harry publicznie okazują sobie czułości

Meghan Markle i książę Harry publicznie okazują sobie czułości

Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle –  Commonwealth Day

Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle – Commonwealth Day

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Wiliamek będzie biedny jak umrze królowa i Karol, bez brata, sam z rodziną Middletonów. Wtedy będzie żałował, że odtrącił brata.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×