Szukaj

OFICJALNIE. Harry i Meghan stracili szansę na powrót do rodziny królewskiej. Pałac wydał oświadczenie. Ujawniono, co odebrała im królowa

Meghan Markle, książę Harry

Meghan Markle, książę Harry

Meghan Markle i książę Harry już nie wrócą do rodziny królewskiej. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie przyszłości książąt. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym ujawnił, co zabrała im królowa Elżbieta II.

Meghan Markle i książę Harry w zeszłym roku odeszli z rodziny królewskiej. O swojej decyzji poinformowali w oficjalnym oświadczeniu. Zapewnili, że mimo wyprowadzki do Stanów Zjednoczonych wychowają syna z poszanowaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził:

Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej.

W ramach porozumienia, które małżonkowie zawarli z królową Elżbietą II, swoje obowiązki wypełniali do końca marca. Potem przenieśli się do Ameryki Północnej. Najpierw zamieszkali w Kanadzie. Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych.

Wydaje się, że świetnie odnaleźli się w nowym miejscu. Kupili wymarzony dom w Santa Barbara, z którego co jakiś czas udzielają się publicznie. W walentynki ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka.

Meghan Markle i książę Harry nie wrócą do rodziny królewskiej

Meghan Markle i książę Harry mieli rok na to, by ewentualnie wycofać swoją decyzję i wrócić do rodziny królewskiej. Wygląda na to, że tak się nie stanie. Jak informuje portal Ok, książę poinformował królową, że wraz z żoną nie wrócą do wypełniania obowiązków.

Pałac Buckingham wydał w tej  sprawie oświadczenie. Wynika z niego, że honorowe nominacje wojskowe oraz patronaty królewskie sprawowane przez małżonków muszą zostać zwrócone królowej Elżbiecie II. Zostaną przekazane innym członkom rodziny:

Po rozmowach z księciem Królowa napisała, że po zrezygnowaniu z pracy dla rodziny królewskiej, nie jest możliwe, aby kontynuować obowiązki, które wiążą się z życiem publicznym. Honorowe nominacje wojskowe i patronaty królewskie sprawowane przez Księcia i Księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości, zanim zostaną rozdzielone między pracującymi członkami Rodziny Królewskiej.

Do kogo trafią? O tym przekonamy się wkrótce.


Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×