Szukaj

Karol jeszcze nie był z Camillą, a już zadał Dianie bolesny cios. Mało znany sekret obiegł media

Księżna Diana i książę Karol

Księżna Diana i książę Karol

Księżna Diana, chociaż przyjęła zaręczyny Karola, nie była pewna ich relacji. Wszystko przez zachowanie następcy tronu, które było dalekie od ideału. Co takiego zrobił? 

Książę Karol i Diana byli małżeństwem przed piętnaście lat. Doczekali się dwóch synów: Williama i Harry’ego. Chociaż mogłoby się wydawać, że ich związek będzie bajkowy, tuż po zaręczynach pojawiły się pierwsze problemy. Królowa Ludzkich Serc nie miała jednak odwagi, by już wtedy zakończyć tę relację.

Książę Karol ignorował Dianę przez prawie miesiąc

Gdy Karol zaczął się spotykać ze swoją przyszłą pierwszą żoną, był nią oczarowany. Dowodem są słowa Diany, która w rozmowie z biografem Andrewem Mortonem powiedziała, że tak było. Wyjawiła, że została zaproszona do spędzenia kilku nocy w Petworth, gdzie przebywał książę. Nie było to jednak do końca romantyczne spotkanie.

Znów był na mnie zły i to było bardzo dziwne. W następnej chwili praktycznie na mnie naskoczył, a ja też uważałam, że było to bardzo dziwne — komentowała Królowa Ludzkich Serc.

Chociaż spędzili razem czas, księżna nie podchodziła do tej relacji poważnie. Gdy następca tronu się oświadczył, myślała, że żartuje. Ostatecznie się jednak zgodziła.

Dwa dni po zaręczynach Diana pojechała z matką do Australii na trzy tygodnie nieco ochłonąć i przygotować się do ślubu. Przez ten czas nie rozmawiała z Karolem ani razu. Dopiero po latach sekret ujrzał światło dzienne. Gdy Diana próbowała do niego dzwonić, powtarzał się ten sam schemat — książę nie miał ochoty z nią rozmawiać.

Uważałam, że to było bardzo dziwne. Kiedy do niego zadzwoniłam, był na zewnątrz. Nigdy do mnie nie zadzwonił.

Diana wiedziała, że coś jest nie tak. Jak wyjawiła była jednak jeszcze zbyt niedojrzała, by czytać między wierszami. Zaczęły się pojawiać kłótnie. Narzeczeni sprzeczali się m.in. o relację następcy tronu z jego byłą dziewczyną Camillą Parker-Bowles.

Chociaż Diana nie czuła się do końca dobrze, to nigdy nie zerwała zaręczyn. W 1981 roku odbył się bajkowy ślub, na którym pojawiło się mnóstwo gości. Wydarzeniem bardzo długo interesowała się kolorowa prasa. Małżeństwo przetrwało piętnaście lat. Rozwód sfinalizowali w 1996 roku.


Księżna Diana, książę Karol , młody William - czwarty sezon The Crown

Księżna Diana, książę Karol , młody William - czwarty sezon The Crown

księżna Diana z synami

księżna Diana z synami

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×