Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Daniel z „Na Wspólnej” wziął ślub! Zaprosił na ceremonię połowę obsady serialu i przywiózł żonę Mustangiem do kościoła!
Daniel z „Na Wspólnej” wziął ślub! Zaprosił na ceremonię połowę obsady serialu i przywiózł żonę Mustangiem do kościoła!

Daniel z „Na Wspólnej” wziął ślub! Zaprosił na ceremonię połowę obsady...

Daniel z „Na Wspólnej” wziął ślub! Zaprosił na...

Robert Lewandowski to prawdziwy romantyk. Wyciekło prywatne nagranie, na którym śpiewa swojej ukochanej! [WIDEO]
Robert Lewandowski to prawdziwy romantyk. Wyciekło prywatne nagranie, na którym śpiewa swojej ukochanej! [WIDEO]

Robert Lewandowski to prawdziwy romantyk. Wyciekło prywatne nagranie, na którym śpiewa...

Robert Lewandowski to prawdziwy romantyk. Wyciekło prywatne nagranie,...

Nick Jonas właśnie się zaręczył! Pokazał niezwykle zdjęcia z ukochaną. To przyjaciółka Meghan Markle!
Nick Jonas właśnie się zaręczył! Pokazał niezwykle zdjęcia z ukochaną. To przyjaciółka Meghan Markle!

Nick Jonas właśnie się zaręczył! Pokazał niezwykle zdjęcia z ukochaną. To...

Nick Jonas właśnie się zaręczył! Pokazał niezwykle zdjęcia...

Dziś niedziela, 19.08.2018

Wstrząsające słowa Joanny Racewicz o tragedii w Smoleńsku. „Jestem wdową gorszego sortu”. Ostro skrytykowała też pomysł ekshumacji zwłok i zdradziła szokujące kulisy wypadku

Joanna Racewicz newsweekJoanna Racewicz ma żal o katastrofę smoleńską

8 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku Joanna Racewicz straciła w katastrofie smoleńskiej ukochanego męża i ojca jej dziecka. Razem z Pawłem Janeczkiem zginęło 95 innych osób, w tym prezydent i Pierwsza Dama. Tragedia niesamowicie wstrząsnęła Polakami i resztą Europy, a w kraju stała się tłem dla politycznych rozgrywek, które nie potrafią uszanować bólu i straty rodzin, które ucierpiały w wypadku samolotu Tu-154. Dziennikarka, która niedawno wspominała w mediach swojego męża, w rozmowie z Newsweekiem wyznała, że podejście rządu do katastrofy smoleńskiej bardzo ją boli. Zarzuciła nawet, że w organizowanych wiecach, stawianych pomnikach i marszach wcale nie chodzi o pamięć:

O politykę. O większe lub mniejsze, bardziej krótkotrwałe lub bardziej długoterminowe cele, do których wykorzystuje się 96 osób. Od początku boli mnie, że w opowieści smoleńskiej powtarza się tylko jedno nazwisko. To prawda, najważniejszej osoby na pokładzie, z tym nie dyskutuję. Ale pan prezydent nie poleciał do Katynia sam. Wyłącznie w towarzystwie małżonki. Tymczasem o całej reszcie mówi się „i 94 inne ofiary”. Idę o zakład, że gdyby poprosić przechodniów na ulicy o wymienienie choćby pięciu osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku – nikt nie byłyby w stanie tego zrobić. Nie potrafimy dbać o pamięć naszych ofiar. Amerykanie, podczas kolejnych rocznic 11 września, gdy wyczytywane są nazwiska tych, którzy zginęli – potrafią stać w szacunku i milczeniu. Niezależnie od tego, czy głosowali na Trumpa czy na Clinton. A u nas? Kapitał jedności zgromadzony w obliczu tej tragedii został bardzo szybko roztrwoniony.

Joanna Racewicz nie zgadza się na ekshumację

W rozmowie wyszły również na jaw wstrząsające szczegóły jej wyprawy do Moskwy. Zapytana o sprawę ekshumacji ciał zabitych w wypadku Tu-154 stanowczo odparła, że zwyczajnie jej sobie nie życzy. Nigdy nie mówiła o tym tak otwarcie, choć bez wątpienia wracanie do tych wspomnień sprawia jej ból:

Jestem wciąż przed i z całą stanowczością odpowiadam: nie widzę żadnego sensu, aby teraz, po ośmiu latach, fundować mnie, mojemu synowi i rodzinie ponowny pogrzeb. Rozumiem powody, dla których ekshumacje mogą być dla wielu osób ważne i potrzebne. To, jak Rosjanie traktowali ciała, w jaki sposób obchodzili się z tym, co dla nas święte – nie mieści się w żadnym wyobrażeniu. Opisy znajdowanych w trumnach przedmiotów są od początku do końca prawdziwe. Powtórzę: rozumiem bliskich, którym godne pochowanie ciała ukochanej osoby przynosi ulgę. Rozumiem, ale też i proszę o zrozumienie. Ja poleciałam osiem lat temu do Moskwy z przekonaniem, że muszę wszystkiego dopilnować sama. Obiecałam synowi, że znajdę tatę i dotrzymałam słowa. Ubrałam, zapięłam spinkami mankiety koszuli. Jeśli ktokolwiek myśli, że w trumnie kapitana Pawła Janeczka jest czyjaś ręka, noga, czy niedopałek papierosa, to się myli. Byłam z Pawłem do samego końca, do zalutowania metalowego wieka i zabicia gwoździami drewnianej skrzyni.

Dziennikarka w trakcie rozmowy wyznała również, że czuje się „wdową gorszego sortu„. To określenie podsunął jej jeden z fanów w social mediach:

Ktoś napisał w komentarzach, że: „jestem wdową gorszego sortu”. „nie nosiła pani pochodni, nie udowadniała zamachu, mówiła, że nie chce kolejnego pochówku”. Byłam na jednej miesięcznicy, bo chciałam spojrzeć w oczy ludziom, którzy twierdzą, że chcą prawdy i pamięci. Byłam na spotkaniach komisji Millera, Laska i Macierewicz,a bo chciałam, żeby ktoś mi wreszcie powiedział co się stało na bagnie przed zamkniętym lotniskiem.

Myślicie, że koszmar jej, jej syna i jej rodziny kiedyś się skończy?

Prezydent Andrzej Duda wykazał się wielkim sercem! We wzruszający sposób uczcił śmierć męża Joanny Racewicz! „Jest pan jedynym człowiekiem…” [WIDEO]

Joanna Racewicz podzieliła się łamiącym serca zdjęciem. W poruszających słowach wspomina tragicznie zmarłego męża. „Żegnaj kochany”

Joanna Racewicz zarzuca TVP kłamstwo i ostro rozprawia się z władzami stacji: „Jestem przekonana, że chodziło o…” [WIDEO]Czy pomniki upamiętniające katastrofę smoleńską powinny zniknąć z Warszawy?

Komentarzy: 6


Gość | 17 kwietnia 2018, 19:00

Wiele racji w Jej wypowiedzi, z całym szacunkiem dla Prezydenta i Pierwszej Damy, tam była masa wartościowych ludzi. Tylko przepychanki, kłótnie, bez sensu. Pani Joasiu, proszę się trzymać a Kurski kiedyś przeminie. Czemu Jarosław Kaczyński go pozwolił tam ulokować? Facet bez wizji, niszczy telewizję do końca.


Gośćnm,./ | 17 kwietnia 2018, 11:16

sama tak sie nazwala ta sortowa ? biega po komunistycznych badziewie i robi wywiady rozzalona, teraz msci sie bo zwolnili ja z tvp2 za swoja glupote ktora naduzyla


jacek k. | 17 kwietnia 2018, 08:03

KOBIETO, PRZEZYLAS NIEKWESTIONOWANA TRAGEDIE I TEGO NIKT NIE KWESTIONUJE ALE TO TY ROBISZ CYRK Z ZYCIA SWOJEGO I SWOJEGO SYNA!


Gość | 16 kwietnia 2018, 22:33

To była kiedyś taka sympatyczna kobieta…………..


Teresa | 16 kwietnia 2018, 17:04

Już niech pani przestanie lansować się na tej śmierci.Dostała pani ogromne pieniądze ,które zresztą przewróciły pani w głowie.Ileż w ciągu osmiu lat zostało wdów,wdowców ,ileż zmarło dzieci i ludzie swoje tragedie przeżywają w sobie i bez odszkodowań.A pani wszędzie pełno.


Olga | 16 kwietnia 2018, 12:04

Podpisujcie https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010


Dodaj komentarz
×